Bölgeden

Türk Doktorlar Ameliyat Yapmak İçin Priştine’ye geliyor…

Türk Doktorlar Ameliyat Yapmak İçin Priştine’ye geliyor…

Kosova Sağlık Bakanlığı ile TİKA arasında Priştine hastanesinde  Yoğun Bakım Ünitesi’nin yenilenmesi ve teknik donanımına ilişkin Anlaşma imzalandığı töreninde konuşan Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, yakın zaman içinde iki ülke arasında sağlık alanında yapılacak olan somut işbirliğine de değindi.

unnamedÖnümüzdeki hafta Priştine’de  20 -28 Şubat tarihlerinde  Türkiye –Kosova Sağlık Haftası’nın  düzenleneceğni belirten Büyükelçi Kılıç, “.27 doktor Türkiye’den buraya gelecek ve burada Kosovalı meslektaşlarıyla birlikte  bir hafta boyunca Sağlık haftası çerçevesinde çalışmalarda bulunacaklar” dedi.

Aynı şekilde Nisan ayı içerisinde Kosovalı  20 Acil Bölüm doktorunun Türkiye’de eğitim seminerine katılacakları konusunda da bilgi veren  Büyükelçi Kıvılcım Kılıç, “Türkiye ile Kosova arasında sağlık alanındaki işbirliği protokolu çerçevesinde Kosova’daki hastaların Türkiye’de tedavileri yönündeki işbirliğimize desteğimiz bundan sonra da devam edecek. Dolayısiyle yapılacak çok iş var. Biz işbirliğimizden, ilişkilerimizden çok mutluyuz. Bunları daha ileriye götürmek için var gücümüzle çalışacağız” ifadesini kullandı./kosovaport/

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL