Bölgeden Okuma Sayısı: 24

Türk Yunan Dostluk ve Kültür Buluşması gerçekleşti…

Bodrum (Özel)- Bodrum Dans Kulübü Sirtaki bölümü tarafından her yıl düzenlenen “Türk-Yunan Dostluk ve Kültür Buluşması” organizasyonunun Bodrum ayağı Delfi Arena’da gerçekleşti. Yunanistan’dan gelen canlı müzik grubu, sirtaki gösteri grubu..

Türk Yunan  Dostluk ve Kültür Buluşması gerçekleşti…

Bodrum (Özel)- Bodrum Dans Kulübü Sirtaki bölümü tarafından her yıl düzenlenen “Türk-Yunan Dostluk ve Kültür Buluşması” organizasyonunun Bodrum ayağı Delfi Arena’da gerçekleşti. Yunanistan’dan gelen canlı müzik grubu, sirtaki gösteri grubu ve Yunanlı misafirlerin de katıldığı geceye, Bodrum Dans Kulübü halk oyunları ve Sirtaki bölümü dansçıları ve Bodrum halkı katıldı.

IMG_8457 IMG_8458

IMG_8465 IMG_8467

Reha Ergene ve ekibinin yerel müzikleri eşliğinde önce yöresel oyunlarımız ile başlayan gece, ilerleyen saatlerde Yunan dans gösterileri ve ardından her iki ülkede de çalınan müzikler ile yarısı Türkçe yarısı Yunanca olarak devam etti.

Etkinliğe katılan misafirler gece boyunca pisti hiç boş bırakmadılar. Türk ve Yunan müzikleri eşliğinde geç saatlere kadar eğlence devam etti.

IMG_8472 IMG_8474

IMG_8484 IMG_8499

Bodrum Dans Kulübü tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştrilen “Türk Yunan Dostluk ve Kültür Buluşması” etkinliğinin Bodrum ayağı, “Bodrum Giritliler Derneği”, “Kos Dans Kulübü”, “Kos Müslüman Kardeşlik Derneği” ve “Delfi Otel”in katkıları ile Delfi Arena’da gerçekleşti.

Zehra Denizarslanı tarafından yemek servisi yapılan gecenin menüsü de Girit mutfağından seçildi.

IMG_8504 IMG_8505

IMG_8519 IMG_8523

Bodrum Dans Kulübü başkanı Fatih Özvezneci gece hakkında şunları söyledi: Türk-Yunan Dostluk ve Kültür buluşması organizasyonumuzun bu yıl altıncı yılını gerçekleştiriyoruz. İlk başladığımız yıllarda bu organizasyonu sadece Kos adasında düzenlerken, son üç yıldır artık Bodrum ve Kos olmak üzere her iki ülkede birden düzenliyoruz.

Bu hafta Bodrum’da gerçekleştirdiğimiz etkinliğin ardından 23 Mayıs’ta Kos adasında aynı etkinliğin Kos ayağını düzenleyeceğiz. Kos adasında bin kişilik Fantasia Tavernasını ve Oscar Otel’ini etkinlik için anlaşmalarını geçtiğimiz afta tamamladık. Geçen yıl Bodrum’dan 329 kişinin katıldığı etkinliğe bu yıl 400 den fazla kişinin katılımını bekliyoruz.

IMG_8524 IMG_8527

IMG_8529 IMG_8534

Türk-Yunan Dostluk ve Kültür Buluşması” organizasyonumuzu, her iki ülkenin benzer veya ortak müziklerini, yöresel kıyafetlerini, yemeklerini ve oyunlarını sergilemek, kültürümüzü karşılıklı birbirimize öğretmek için düzenliyoruz. Bodrum’da düzenlediğimiz Sirtaki derslerine ve Kos adasında düzenlenen Zeybek derslerine katılan dansçıları her yıl bu etkinlik ile bir araya getiriyoruz.Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım dedi.

IMG_8537 IMG_8543

Türk-Yunan Dostluk ve Kültür buluşmasının bir diğeri de 23-24 Mayıs tarihlerinde Kos adasında gerçekleşecek .

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL