Bölgeden Okuma Sayısı: 16

Türkiye İle Kosova Akademileri Arasında İşbirliğinin Artmasına Vurgu Yapıldı

  Türkiye Bilimler Akademisi Başkanı  Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Türkiye ve Kosova’nın aralarında sıkı bağları olan  iki dost ve kardeş ülke olduğunu belirtti. Kosova Bilimler Akademisi’nin kululuşunun 40’ınci yıldçnümü..

Türkiye İle Kosova Akademileri Arasında İşbirliğinin Artmasına Vurgu Yapıldı

 

Türkiye Bilimler Akademisi Başkanı  Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Türkiye ve Kosova’nın aralarında sıkı bağları olan  iki dost ve kardeş ülke olduğunu belirtti.

ahmet cevat Acar

Kosova Bilimler Akademisi’nin kululuşunun 40’ınci yıldçnümü töreninde  konuşan Türkiye Bilimler Akademisi Başkanı Acar, iki akademi arasındaki işbirliği anlaşmasının, iki ülke arasındaki ilşiki ve işlbirliğin daha ileirye taşınmasına katkı sağladığını vurguladı. Acar, iki ülke arasında eğitim alanında, tecrübe ve birikim payşaımı , öğrenci ve öğretim görevlisi değişimi ile ortak projelerin geliştirilmeswi gibi işbirliğinin devam ettiğini belirterek, işbirliğin genişletebileceğini kaydetti.

Türkiye Bilimler Akademisi Başkanı  Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Kosova’nın üst düzey yetkililerin ile çok sayıda ülkenin bilimler akademeleri başkanlarının yer aldığı törende yaptığı  konuşmasının ardından Kosova Bilimler Akademisi Başkanı Hivzi’ye Türkiye Bilşimler Akademisi’nin hediyesini takdim etti. /kosovaport/

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL