Kültür Sanat

Türkü Dostları Derneği 6.yılını kutladı.

Türkü Dostları Derneği 6.yılını kutladı.

Keşan Türkü Dostları Derneği tarafından 12 Şubat 2016 Cuma günü  akşam saat 20.00’de Sevim Yenice Kültür Merkezinde 6. Kuruluş Yıldönümü Konseriverildi. Konserde dernek solistleri ve konuk sanatçı Nida Ateş sahne aldı.

IMG_6047 - Kopya IMG_6048 - Kopya

IMG_6064 - Kopya IMG_6071 - Kopya

Konsere Kaymakam Nuri Özder ve eşi, Belediye Başkanı Mehmet Özcan ve eşi, Belediye Başkan yardımcısı Cengizhan Aktan, ADEN Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Mustafa Bezbaş ve konuklar katıldı. Konserden önce açılış konuşmasını yapan Keşan Türkü Dostları Derneği Başkanı Soner Velioğlu, Keşan türkü dostları derneğinin 6 yıl önce kurulduğunu ve faaliyetlerine devam ettiğini söyledi.

IMG_6028 - Kopya IMG_6026 - Kopya

Keşan’da çokça türkü dostu olduğunu belirten Velioğlu,“Elbette bunun daha da artmasını istiyoruz. Derneğimiz 6 yıldır sürüyor ve faaliyetlerine devam ediyor. Oldukça yoğun çalışıyoruz. Derneğin döndürülmesi, çevrilmesi tabi ki kolay olmuyor. Belediye Başkanımız da bizlere çok yardımcı oluyor huzurunuzda kendisine teşekkür ediyorum. Biz Halk müziği yapıyoruz ve türküler söylüyoruz. Ülkemizde güzel sanatlara gereken önem verilmedi. Ben müzik öğretmenliği yaptığım için çok iyi biliyorum. Müzik öğretmenleri bilerek veya bilmeyerek doğru yetiştirilmedi. Müzik eğitiminin içinde sadece enstrüman eğitimi yok kulak eğitimi var, ses eğitimi var ama bir şey daha var ki en önemlisi odur. Müzik Eğitimi içinde beğeni eğitimi var. İşte bu eksik olunca yeni jenerasyon neyi beğenip neyi beğenmeyeceğini bilemiyor. Ne yazık ki basit seviyesi düşük müziklerle uğraşıyor. Tabi her türlü müziğin iyi örnekleri vardır. Ama Halk müziği bizim geleneksel müziğimizdir. Halkımızın çimentosudur. Bu akşam 8 tane solist çıkacak ve birer türlü söyleyecekler. 8 ayrı renk olacak. Umarım beğenirsiniz.” dedi. Konser 8 farklı solist ve Konuk sanatçı Nida Ateş’in sahne almasından sonra sona erdi.

IMG_6038 - Kopya

www.medyakesan.com.tr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL