TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 213.297
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.091
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 63
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.219
Spor Okuma Sayısı: 231

“TÜRK,YUNAN,BULGAR DOSTLUK YARI MARATONU” 20 HAZİRAN’DA EDİRNE’DE KOŞULACAK

Şafak ÇEKVER EDİRNE / UHA – Kısa adı “TUYUB” olan “Türk Yunan Bulgar Dostluk Derneği” Başkanı Önder Akdağ yaptığı açıklamada ; daha önce 6. nın gerçekleştirilmesi düşünülen ancak Pandemi tedbirleri ve..

“TÜRK,YUNAN,BULGAR DOSTLUK YARI MARATONU” 20 HAZİRAN’DA EDİRNE’DE KOŞULACAK

Şafak ÇEKVER

EDİRNE / UHA – Kısa adı “TUYUB” olan “Türk Yunan Bulgar Dostluk Derneği” Başkanı Önder Akdağ yaptığı açıklamada ; daha önce 6. nın gerçekleştirilmesi düşünülen ancak Pandemi tedbirleri ve kısıtlamaları kapsamında yapılamayan “Türk,Yunan,Bulgar Dostluk Yarı Maraton” Koşusu’nun  ertelendiğini ve 1 Haziran süreci ile başlayan normalleşme ile birlikte bu Uluslararası Organizasyonu 20 Haziran’da yapacaklarını söyledi.

 

Akdağ ; Yapılacak olan bu organizasyonun hazırlıklarını çok önceden yaptıklarını ,ne varki kısıtlamalar dolayısıyla gerçekleştiremediklerini şimdi ise 1 Haziran süreci ile birlikte bu spor olayını 19-20 Haziranda yapacaklarını ifade ederek organizasyona çeşitli ülkelerden ve Türkiye’den 1000 kişilik bir sporcu katılımı’nın olacağını dile getirdi. 19 Haziran itibarıyle sporcuların kent’e gelerek kayıtlarını yaptıracaklarını ve sporcu kit’lerinin dağıtılacağını söyleyen Akdağ, 20 Haziran saat 09.00 itibarıyle de start’ın verileceğini açıkladı.

Akdağ , ayrıca bu maraton koşusuna, farkındalık yaratma düşüncesi ile de sporcu olsun olmasın herkesin katılabileceğini ve bir tema belirleyerek koşabileceğini de sözlerine ekledi.

TUYUB Başkanı Önder Akdağ 5 Haziran Cumartesi günü Uni Tv’de saat 16.00’da, Şafak Çekver’in hazırlayıp sunduğu Uni Spor’un canlı yayın konuğu olacak ve yapılacak  spor organizasyonu ile ilgili sorularımızı yanıtlayarak ,detaylı bilgilendirme ve değerlendirmelerde bulunacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL