HESABIM
Üye Ol

TÜSAT Enez Dalışları başarıyla tamamlandı.

TÜSAT Enez Dalışları başarıyla tamamlandı.

TÜSAT(Trakya Üniversitesi Su Altı Topluluğu) Enez’de keşif ve araştırma dalışları yaptı. Hava koşullarının olumsuzluğuna ve şiddetli akıntılara rağmen TÜSAT Dalış Ekibi toplam üç dalış gerçekleştirdi. Denizin dip yapısının ve canlı çeşitliliğinin incelendiği dalışlarda, bölgenin eğitim dalışları için uygun olduğu canlı çeşitliliğin ve dip çayırlarının yoğun olduğu tespit edildi. Lakin önceki yıllarda yapılan araştırmalara göre; canlı...

Haberin Tarihi: 5 Haziran 2018 - Okunma Sayısı:807 defa okundu.

TÜSAT(Trakya Üniversitesi Su Altı Topluluğu) Enez’de keşif ve araştırma dalışları yaptı. Hava koşullarının olumsuzluğuna ve şiddetli akıntılara rağmen TÜSAT Dalış Ekibi toplam üç dalış gerçekleştirdi.

Denizin dip yapısının ve canlı çeşitliliğinin incelendiği dalışlarda, bölgenin eğitim dalışları için uygun olduğu canlı çeşitliliğin ve dip çayırlarının yoğun olduğu tespit edildi. Lakin önceki yıllarda yapılan araştırmalara göre; canlı çeşitliliğinde gözle görülür azalma olduğu, bilinçsiz avlanmanın devam etmesi durumunda bölgenin su altı biyolojik zenginlikleri bakımından tehlike altına gireceği dile getirildi.

Enez sahilinde keşif ve araştırma dalışlarının devam edeceğini dile getiren TÜSAT Dalış Ekibi, Enez Trakya Üniversitesi Kampında konaklayan misafirlerin deniz, kum, güneş turizmi dışında misafirlere sunulan farklı bir aktivite imkânı olarak dalış turizminin Trakya Üniversitesine de maddi anlamda katkı sağlayacağını dile getirdi.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı