Bölgeden Spor

TUYUB’a özel ödül

TUYUB’a özel ödül

 

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun eski yönetici, sporcu, antrenör ve atletizm sporuna destek olan kuruluşları ödüllendirmek üzere Ankara’da düzenlediği törende, Edirne’de uluslararası yarı maraton düzenleyen TUYUB da ödüle layık görüldü.

TUYUB

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Yücel Seçkiner, Avrupa Atletizm Federasyonu daimi üye ve Asbaşkanı Salih Münir Yaraş gibi Türk atletizmine emeği geçen duayenlerin de unutulmadığı gecede, Türkiye Atletizm Federasyonu, Edirne’de geçen Haziran ayında ikinci kez yapılan Uluslararası Dostluk Yarı Maratonunu düzenleyen Türk Yunan Bulgar Dostluk Grubu Derneği’ne (TUYUB) de ödül verdi. Dernek adına ödülü başkan Haluk Kaya aldı.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun Ankara Hilton Garden In Hotel’de düzenlediği bir ödül töreninde Türkiye’de rekor kırmış, uluslararası yarışmalarda derece almış ve Türkiye’yi temsil etmiş sporcular ile spora emeği geçmiş, eski bakanlar, federasyon başkanları, genel müdürler, idareciler ve kulüp yönetici ve antrenörlere ödül verildi. Bunların içinde farklı olarak iki kuruma ödül verildi. Birisi; 25 Aralık 2015 tarihinde Gaziantep Valiliği ile işbirliği yaparak 27 bin kişilik bir koşu düzenlediği için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi. Belediye adına ödülü Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin aldı. Bu kapsamda ödül alan bir diğer farklı kurum ise; geçtiğimiz Haziran ayında Edirne’de uluslararası boyutta Türkiye ve Yunanistan topraklarını kapsayan bir yarı maraton düzenleyenTUYUB oldu. TUYUB adına ödülü dernek başkanı Haluk Kaya aldı. Gecede, Avrupa Atletizm Birliği yönetimine üçüncü kez seçilerek daimi üye hakkını kazanan Türkiye Atletizm Federasyonu yöneticisi ve eski atlet Salih Münir Yaraş da ödül aldı. Haber Merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL