Güncel

Üç Aylar Başlıyor

Üç Aylar Başlıyor

Keşan ilçe Müftüsü Mehmet Yiğit yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Halkımız arasında üç aylar diye bilinen,içersinde önemli kandil gecelerini barındıran ve Recep ayı ile başlayıp,Şaban ayı ve Ramazan Ayı ile tamamamlanan bu aylar 23 Ocak 2023 Pazartesi günü başlıyor.
Recep ayının ilk Cuma gecesi olan 26 Ocak Perşembe akşamı Regaib kandili. 17 Şubat Cuma akşamı Miraç Kandili,06 Mart Pazartesi akşamı Beraat Kandili olarak kutlanacak.vBu yıl Ramazan Ayı 23 Mart Perşembe günü başlıyor. Kadir Gecesi 17 Nisan,Ramazan Bayramı da 21 Nisan Cuma günü . Kurban Bayramı ise 28 Haziran Çarşamba günü kutlanacak.
Hasretle yolunu beklediğimiz rahmet ve mağfiret iklimi üç aylar manevi hayatımızı yeniden kuşatacak.
Önümüzdeki 23 Ocak Pazartesi günü Ramazan-ı Şerifin müjdecisi olan Recep ayına kavuşacağı inşallah.
Bizleri bu mübarek mevsime ulaştıran yüce rabbimize sonsuz hamd ve sena olsun.Bu ayları nasıl değerlendireceğimizi öğreten peygamber efendimiz Hz.Muhammed Mustafa’ya salat ve Selam olsun.
Üç Aylar,Cenab-ı Hakk’ın rahmet ve mağfiretinin üzerimize bol bol indiği vakitlerdir.Huzur ve sukunun kalpleri daha fazla kuşattığı zamanlardır.Bereket kapılarının ardına kadar açıldığı anlardır.Üç aylar yaradılış gayemizi yeniden tefekkür etme,sorumluluklarımızı birkez daha hatırlama takva şuurumuzu yani kulluk bilincimizi pekiştirme aylarıdır.
Nitekim yüce rabbimiz K.Kerim’de şöyle buyurmaktadır:”Allah,takva ile haraket eden ve iyilik yapanlarla beraberdir.”(Nahil Süresi,128.ayet.)
O halde kendimize,çevremize ve Rabbimize karşı sorumluluğumuzun bilincinde olalım.İyi bir Müslüman olmak için çaba gösterelim.
Üç Aylar, manevi yönden kendimizi yenilemek için büyük bir fırsattır.Gidişatımızı gözden geçireceğimiz, halimizi daha da güzelleştirmeye gayret edeceğimiz günlerdir.Bu günlerde oruç tutarak,Kur ‘an okuyarak,hayır yaparak Allah katında kulluk görevimizi yapmanın mutluluğunu tadarak kazançlı çıkmaya çalışalım.
Üç Aylar,duaya ve tövbeye,affa ve bağışlanmaya açılan kapıdır.
Rabbim bu mübarek ayları en güzel şekilde değerlendirmeyi nasip eylesin.”

http://www.heryerdemlak.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL