Belediyeler Güncel

Ukrayna’dan minnettarız mektubu

Büyükçekmece Belediyesi tarafından gönderilen 3 TIR dolusu insani yardım malzemesi Ukrayna’daki kardeş şehir Dolyna ve Harkiv’e ulaştı. Dolyna Belediye Başkanı Ivan Dyriv, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e bir mektup..

Ukrayna’dan minnettarız mektubu

Büyükçekmece Belediyesi tarafından gönderilen 3 TIR dolusu insani yardım malzemesi Ukrayna’daki kardeş şehir Dolyna ve Harkiv’e ulaştı.

Dolyna Belediye Başkanı Ivan Dyriv, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e bir mektup göndererek; “Ülkemizin bu zor zamanında yapmış olduğunuz yardımlara ve desteğe minnettarız” dedi.

Savaşın ilk gününden beri Ukrayna’nın yanında olan Büyükçekmece Belediyesi’nin hazırladığı tıbbi malzeme, gıda ve giysi gibi acil insani ihtiyaçlardan oluşan 3 TIR dolusu malzeme Dolyna Kent Konseyi’nin yardım noktasına gönderildi.

‘’Yapmış olduğunuz yardımlara ve desteğe minnettarız’’

Dolyna’ya ulaşan 3 TIR dolusu insani yardım için Büyükçekmece Belediyesi’ne ve Büyükçekmece halkına Dolyna Belediye Başkanı Ivan Dyriv şu şekilde teşekkür etti: ‘’Dolyna Belediye Meclisi ve belediyemizin tüm sakinleri adına, Dolyna ve Ukrayna’nın diğer şehirlerine yaptığınız cömert insani yardımlarınız için şahsen size ve tüm Büyükçekmece sakinlerine en içten teşekkürlerimi sunarım. Ülkemizin bu zor zamanında yapmış olduğunuz yardımlara ve desteğe minnettarız. Bu vesileyle Türk halkına Ukrayna’ya olan destekleri için teşekkür ederim.’’

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL