Güncel Manşet

Ulusoy’un veda ettiği Şoförler Odası’nın yeni başkanı Mahmut Demirkan oldu

Ulusoy’un veda ettiği Şoförler Odası’nın yeni başkanı Mahmut Demirkan oldu

 

İhsan Ulusoy’un Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nda 5 dönemde toplam 18 yıldır başkanlık görevini yürüttükten sonra, yeni döneme aday olmadığı seçimlerde, Başkan Yardımcılığını yapan Beyaz Liste’nin Başkan Adayı Mahmut Demirkan, oyların 194’ünü alarak seçimi kazandı.
Ulusoy’ın veda ettiği Şoförler Odası’nın yeni başkanı Mahmut Demirkan oldu

Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın olağan genel kurul toplantısı dün yapılırken, 501 üyeden 460’ının oy kullandığı seçimi, 194 oy alan Mahmut Demirkanbaşkanlığındaki Beyaz Liste kazandı.

 

Saat 11.00 sıralarında, Köşk Düğün Salonu’nda başlayan olağan genel kurul toplantısında, Oda üyelerinden bazılarının sunduğu Divan Heyeti önerisi, toplantıya katılan tüm üyeler tarafından kabul edilince; Divan Başkanı Emin İnağ, Başkan Vekili Mehmet Özkan, Katip Üyeler Koray Kurt, Fatih Nalbantlar ve Şendoğan Yargı oldu. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden toplantıda, tutanakların imzalanması için oy birliği ile Divan Heyeti’ne yetki verildi. Toplantı; Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nu, Denetim Kurulu Raporu’nu, Bilanço, Gelir ve Gider Hesapları’nı Oda Sekreteri Erkan Üstüntürk tarafından okunmasıyla devam ederken, raporlar ve hesaplar, ayrı ayrı oy birliği ile kabul edildi. Yönetim ve Denetim Kurulu’nun oy birliği ile kabul edilmesinden sonra, Yeni Dönem Çalışma Programı içinde yer alacak olan eğitim, teorik ve pratik kurs ve programlar ile tahminin bütçenin görüşüldü. Yapılan oylamada tahmini bütçe oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra 5362 Sayılı Kanunun 10. maddesin ı,j,k bentlerine göre Yönetim Kurulu’na oy çokluğu ile yetki verildi.

secim5

İnağ, 18 yıldan sonra Başkanlığı bırakan Ulusoy’a plaket verdi
Bu maddelerin görüşülmesinin ardından, yönetime ödenecek olan aylık ücretler, huzur hakları, yolluk ve konaklama ücretleri tespit edildi. Verilen önerge ile Yönetim Kurulu Başkanı’na brüt asgari ücret, yönetim kurulu başkan vekiline oda başkanı için belirlenen ücretin ½’si, denetim kurulu üyeleri ve aylık ücret almayan yönetim kurulu üyelerine katıldıkları toplantı başına, oda başkanı için belirlenen aylık ücretin 5’te 1’i ücret ödenmesi oy birliği ile kabul edildi. Öte yandan 18 yıl Oda Başkanı olarak görev yapan İhsan Ulusoy’a hizmetlerinden ötürü plaket verilirken, odaya yeni kayıt olan 10 kişiye de Oda tarafından plaket verildi.

 

Ulusoy duygusal anlar yaşadı
Toplantıda dilek ve temenniler bölümüne geçildiğinde, ilk sözü MehmetÖzcan aldı. Genel kurul toplantısının hayırlı olmasını dileyen Özcan“Uzun yıllar oda başkanlığı yapan sevgili ağabeyimiz İhsan Ulusoy bugün aday değil. Başkanlığı süresince kendisi ile uyumlu bir çalışma yürüttük. Kendisine teşekkür ediyorum. Hep sorunlarınızı çözmeye gayret ettik. Seçimlerden çıkacak olan arkadaşlarımız ile biz de seçilir isek haklarınızı korumak için çalışacağız.” derken, Ulusoy’un oldukça duygusal anlar yaşadığı görüldü.

 

Durak: “Esnafımızın sorunlarını biliyoruz”
Mehmet Özcan’ın ardından söz alan Mavi Liste’nin Başkan Adayı Serdar Durak, esnafın sorunlarını iyi bildiğini ve kendisine görev verilmesi durumunda, şeffaf bir yönetim ortaya koyacaklarını dile getirerek, tüm adaylara başarı dileklerinde bulundu.

 

Aydın: “Şoförlük mesleğinin profesyonelce yapılması gerekiyor”
Daha sonra söz alan Sarı Liste’nin Başkan Adayı Davut Aydın, bu zamana kadar Odaya hizmet veren İhsan Ulusoy’a teşekkür ederek, “Keşan gelişmeye devam ediyor. Şoförlük mesleğinin profesyonelce yapılması gerekiyor. Dışarıdan basit gibi gözükse de işimizin zorluklarını biliyoruz. Bu zorluklarda bize destek olacak olan kuruluş kendi odamızdır. Seçilmemiz halinde sizler için çalışacağız.” dedi.

 

Demirkan: “Gelir getirici çalışmalar yapacağız”
Son olarak söz alan Beyaz Liste’nin Başkan Adayı MahmutDemirkan, şunları söyledi; “Görev almamız halinde uzman kişiler tarafından seminerler düzenleyeceğiz. Gelir getirici çalışmalar içerisinde bulunacağız. Üyelerimizin menfaatlerini korumak üzere her türlü faaliyete katılacağız.”

secim2 secim3

Seçim heyecanı…
Yapılan konuşmaların ardından, üyelerin oy kullanmasına geçildi. Seçimde, 501 üyenin 460’ı oy kullandı. Saat 17.00’ye kadar devam eden oy kullanma işlemi tamamlandıktan sonra sandık açıldı. Açılan sandıklardaki oyun 194’ünü alanDemirkan başkanlığındaki Beyaz Liste seçimi kazanırken, Sarı Liste 162 oy, Mavi Liste ise 101 oy aldı. Üç oy da geçersiz sayıldı. Böylece seçimlerin ardından Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Başkan Adayı: Mahmut Demirkan.

Yönetim Kurulu Asil: Mustafa Kafalı, Hürriyet Kaya, Osman Meriç, Salim Değişçi, Hüseyin Kalkan, Hasan Devecioğlu.

Denetim Kurulu Asil: Yusuf Çınar, Mustafa Öner Günalay, Bülent Çamlı.

secim secim1

Hayırlı olsun” ziyaretleri…
Ayrıca, devam eden genel kurula, Keşan Belediye Başkanı ve yeniden CHP’nin Belediye Başkanı Adayı olan Op. Dr. Mehmet Özcan, CHP İl Genel Meclisi üyeliğine aday olanlardan bazıları, CHP Keşan Belediye Meclisi üyeliğine aday olanlar, AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Mercan, AK Parti Keşan İlçe Başkanı HakanÇevikel, AK Parti’nin İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyeliğine aday olanlardan bazıları, MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Keşan Belediye Başkan Adayı YaşarAras, İlçe Başkanı DoğuşŞimşek ve bazı Yönetim Kurulu üyeleri, Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı MustafaHelvacıoğlu ile Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Emniyet Müdürü AhmetYıldız, Edirne genelindeki bazı esnaf odalarının başkanları ile temsilcileri, “Hayırlı olsun” ziyaretlerinde bulundu.

secim4secim7secim8secim9secim10

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL