Köşe Yazısı Okuma Sayısı: 2.208

UMUT AMATÖR FUTBOLUN EKMEĞİ OLDU

Başta bölgesel amatör lig ve bu ligin altındaki diğer amatör liglerimiz, ülkemiz futbolunun birer temel taşlarıdırlar. Futbol kamuoyumuz onlardan çok şey beklemektedirler. Gerçektende onlar tertemiz amatör ruhları ve inanmışlıklari ile..

UMUT AMATÖR FUTBOLUN EKMEĞİ OLDU

Başta bölgesel amatör lig ve bu ligin altındaki diğer amatör liglerimiz, ülkemiz futbolunun birer temel taşlarıdırlar. Futbol kamuoyumuz onlardan çok şey beklemektedirler.

Gerçektende onlar tertemiz amatör ruhları ve inanmışlıklari ile futbola can veren can suyudurlar.
Ancak ülke plan ve programları, amatör futbolu destekleyecek, ayakta tutacak yeterlilikte değildir. Dolayısı ile bu alana yapılan yardımlarda çok yetersiz bir seviyededir.

Bütün bu yetersizlikler ve olumsuzluklar içerisinde boğuşan, mücadele eden amatör futbolumuza birde Corono virüsden dolayı oluşan pandemi olayı eklendi.

Amatör ruhlarından, futbollarından, inanç ve umutlarından başka kaybedecek şeyleri olmayan bu gençlerin hepsi şuanda evlerinde çaresizlik içerisinde umutla beklemedeler.

Sağlık kurulunun, TFF’nin ve diğer ilgili kuruluşların onları hatırlıyacağı günü, zamanı ve işareti bekliyorlar.

Başta TFF ve diğer ilgili kurul vede kuruluşlar şunu iyi bilsinlerki, öncelikle bölgesel amatör lig ve diğer amatör futbol liglerindeki lisansli oyuncu sayısı 400 bine yakın. Sadece bölgesel amatör ligdeki lisansli oyuncu sayısı 50 bin, birde buna bolgesel amatör lige yeni katılacak klüpleride eklersek, sayı 75 bine yaklaşacak. Bu oyuncuların hepsi şuanda çok mağdur ve çaresiz durumdalar.

Geçen ay İstanbul’da kendi aralarında organize olup, toplanarak, seslerini bir nebze olsun duyurabilmek amacı ile İstanbul’daki Orhan Saka amatörler evinin önüne formalarını ve kramponlarını bıraktılar.

Fakat hiçbir zaman  içlerindeki umudu söndürmediler. Çünkü artık umut amatör futbolun ekmeği oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL