Bölgeden Güncel Manşet Okuma Sayısı: 14

Franco Rossi hafta sonu Edirne,Uzunköprü ve Keşan’da idi.

               İtalya’nın Ünlü Televizyon Spor Yorumcusu  ve Spor Yazarı Franco Rossi Facebook Sosyal  Paylaşım sitesinde tanıştığı arkadaşları için İtalya’dan kalkarak Edirne’ye ziyarete geldi.                Rossi , Edirneli Gazeteci Hamza Yasa, Keşanlı..

Franco Rossi hafta sonu Edirne,Uzunköprü ve Keşan’da idi.

               İtalya’nın Ünlü Televizyon Spor Yorumcusu  ve Spor Yazarı Franco Rossi Facebook Sosyal  Paylaşım sitesinde tanıştığı arkadaşları için İtalya’dan kalkarak Edirne’ye ziyarete geldi.

               Rossi , Edirneli Gazeteci Hamza Yasa, Keşanlı Gazeteci ve Keşan Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu  Erdoğan Demir, Uzunköprüspor Kulübü Başkanı  Ersan İbrikçi ve Uzunköprülü Ahmet Talaş ile Facebook’ta arkadaş olduktan sonra diyaloglarını geliştirerek 3 Ağustos 2012 Cuma günü arkadaşlarını ziyaret için Edirne’ye geldi.

                Cuma günü Atatürk Havalaalanı’na gelen Rossi’yi kendi aracıyla karşılayan Talaş, Rossi’yi buradan alarak Edirne’ye geldi.

                Edirne’de Rossi’yi karşılayan Erdoğan Demir, burada arkadaşıyla buluşmanın sevincini yaşadı. Geceyi Edirne’de geçiren Rossi,  4 Ağustos 2012 Cumartesi günü Hamza Yasa ve Erdoğan Demir’le birlikte Edirne’de bir gezi gerçekleştirdi.

                Selimiye Camii, Beyazıt Külliyesi, Sarayiçi ve Karaağaç’ı gezen Rossi Edirne’nin tarihi ve turistik dokusuna hayran olduğunu belirterek “Ben Facebook’ta tanıştığım arkadaşlarım için Edirne’ye geldim. İyi ki de buraya gelmiş ve bu insanları ve Trakya’yı tanımışım. Edirne harika bir yer. Hele hele Selimiye Camii beni çok etkiledi. Beyazıt Külliyesi’nde hastaların müzikle tedavi edilmesi yöntemi de bana çok ilginç geldi. Bir spor yorumcusu olarak Kırkpınar’ı gerçekten hep merak etmişimdir. Kırkpınar’ın yapıldığı Sarayiçi’ni gezmekten ve burayı da görmekten büyük mutluluk duydum. Ayrıca burada Türk Gazeteci arkadaşlarım Hamza Yasa ve Erdoğan Demir’le de güreşi simgeleyen fotoğraflar çekildim. Kürsüye çıkarak Kırkpınar Şampiyonunu simgeledim. İtalya’dan gelip Kırkpınar’da şampiyon olma duygusunu yaşadım. Eğer davet edilirsem önümüzdeki yıl Kırkpınar Güreşleri’ni izlemek isterim” şeklinde konuştu.

                Rossi, 4 Ağustos 2012 Cumartesi günü de öğle yemeğini Edirne’yi Tanıtım Tava Ciğeri Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar’ın dükkanın da misafir olarak burada öğle yemeğinde Edirne tava ciğerini tattı.

                Burada Dinar tarafından Rossi’ye, Edirne’nin meşhur Mis Sabunu, Aynalı Süpürgesi hediye edildi. Ayrıca Aslanzade Firması tarafından badem ezmesi hediye edildi.

                Rossi de Dinar’a teşekkür etti.

                Franco Rossi 4 Ağustos 2012 Cumartesi günü de saat 19.00 sıralarında Uzunköprü’ye gelerek burada da İbrikçi ve Talaş’la görüştü.

                İbrikçi burada başkanı olduğu Uzunköprüspor’un mini bir formasını Rossi’ye hediye etti. Rossi’de Uzunköprüspor’ a yeni sezonda başarılar diledi.

                Rossi, İbrikçi,Demir ve Talaş aynı akşam Erikli’de İşçimen Hotel’de  akşam yemeğinde beraber olarak birlikte olmanın mutluluğunu ve görüşmenin sevincini yaşadılar.

                5 Ağustos 2012 Pazar gününü de Demir’le birlikte Erikli’de geçiren Rossi, Saros Körfezi’nin güzelliğine hayran kaldığını ve burayı çok beğendiğini belirterek “Bu ziyaretimde nefis Türk yemeklerini de tatma şansı yakaladım. Edirne’nin meşhur tava ciğerini ve Keşan’ın meşhur satır etini çok beğendim. Burada Edirneli 4 arkadaşımla tanışmanın ve bu insanları tanımanın da büyük mutluluğu içersindeyim. Benimle yakından ilgilenen Demir, İbrikçi, Yasa ve Talaş’a çok çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

                Rossi  5 Ağustos 2012 Pazar günü saat 19.00’de Erdoğan demir’le birlikte Keşan’a geldi ve burada Demir’in evinde Demir ailesi ile tanışıp bir süre istirahat ettikten sonra İtalya’ya gitmek üzere İstanbul’a hareket etti.

                Demir , Franco Rossi’ye Keşan ve Saros’u tanıtan çeşitli yayınların ve CD’nin yer aldığı bir çanta da hediye etti

                Franco Rossi ayrıca kendi Facebook Listesi’nde Edirne’den toplam 80 arkadaşının bulunduğunu ve Cuma günü Milano-Roma, Roma-İstanbul ve İstanbul –Edirne istikamaetinde başlayan ve  Edirne-Uzunköprü, Uzunköprü-Erikli, Erikli- Keşan ve Keşan İstanbul

                Demir, Yasa, İbrikçi ve Talaş’ta Rossi ile tanışmaktan ve onu Edirne’de ağırlamaktan ve Edirne’yi kendisine tanıtmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirttiler.

   

    

 

   

 

   

 

      

 

   

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL