HESABIM
Üye Ol

UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ

UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ

Eğitim-İş Keşan Temsilcisi Erol Yazla, Atatürk’ün 80.ölüm yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklama şöyle; Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan    ayrılışının 80. yılında sevgi, saygı ve büyük bir özlemle anıyoruz. Büyük Önder, Atatürk’ün en büyük zaferi yenilmiş bir imparatorluktan çağdaş bir devlet yaratmasıdır. Atatürk, ülkenin ve halkın içinde bulunduğu...

Haberin Tarihi: 10 Kasım 2018 - Okunma Sayısı:214 defa okundu.

Eğitim-İş Keşan Temsilcisi Erol Yazla, Atatürk’ün 80.ölüm yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle;

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan    ayrılışının 80. yılında sevgi, saygı ve büyük bir özlemle anıyoruz.

Büyük Önder, Atatürk’ün en büyük zaferi yenilmiş bir imparatorluktan çağdaş bir devlet yaratmasıdır. Atatürk, ülkenin ve halkın içinde bulunduğu olanaksızlıklara boyun eğmemiş, kararlı ve dirençli tutumuyla Türk halkını bağımsız Türkiye hedefi doğrultusunda zafere ulaştırmıştır.

Devrimci ruhu bugün de o günkü gibi diri, ilerici ve aydınlık olan Mustafa Kemal’in açtığı yol, çağdaş uygarlık yoludur

Mustafa Kemal Atatürk dün olduğu gibi bugün de, yarın da aydınlığa, çağdaşlığa, özgürlüğe götürecek bir idealin adıdır.

Günümüzde yaşanan gelişmeler, Atatürk’ün en büyük eseri ve bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine sahip çıkmamız gerektiğini, demokrasinin ve hukuk devletinin önemini bir kez daha ortaya koymuştur.

Eğitim-İş olarak bir kez daha altını çiziyoruz ki; Türkiye Cumhuriyeti dervişler, şeyhler, müritler memleketi olmayacaktır.

Bu ülkede özgür ve insanca yaşayabilmemiz yalnızca laik Cumhuriyeti yaşatmakla mümkün olacaktır.  Bugün ulus olarak yapmamız gereken, Büyük Önder’in yaşamını, düşüncelerini, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara öğretmektir.

Atatürk’ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu budur.

Devrimci ruhu yaşayan, devrimleri aydınlatan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyoruz.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı