HESABIM
Üye Ol

UZUNKÖPRÜ BELEDİYE BAŞKANI AV. ENİS İŞBİLEN ŞEKER FABRİKASI TAŞINMAZI HAKKINDA AÇIKLAMA

UZUNKÖPRÜ BELEDİYE BAŞKANI AV. ENİS İŞBİLEN ŞEKER FABRİKASI TAŞINMAZI HAKKINDA AÇIKLAMA

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. mülkiyetinde bulunan 6.477 m² alanlı 19 Mayıs Caddesi üzerindeki taşınmazı, 4046 Sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun kapsamında satışının yapılma kararı alınmıştır. Söz konusu alan, Şeker Fabrikalarına ait idari bina, lojman ve ağaçlık bir bahçeden ibarettir. Yeşil bir alan görüntüsündedir. Anılan taşınmaz, Uzunköprü Belediye Meclisinin 2018 yılında aldığı bir karar ile YEŞİL...

Haberin Tarihi: 2 Kasım 2018 - Okunma Sayısı:353 defa okundu.

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. mülkiyetinde bulunan 6.477 m² alanlı 19 Mayıs Caddesi üzerindeki taşınmazı, 4046 Sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun kapsamında satışının yapılma kararı alınmıştır.
Söz konusu alan, Şeker Fabrikalarına ait idari bina, lojman ve ağaçlık bir bahçeden ibarettir. Yeşil bir alan görüntüsündedir.


Anılan taşınmaz, Uzunköprü Belediye Meclisinin 2018 yılında aldığı bir karar ile YEŞİL ALAN statüsüne çekilmiştir. Yani bu alandan inşaat yapmak suretiyle faydalanmak Meclis Kararımıza göre mümkün değildir.
Bu duruma rağmen, ısrarla satışa sunulması ve farklı kullanıma gitme niyeti Uzunköprü Belediyesi’nin mevcut imar alanları ve çelişki oluşturmaktadır. Uzunköprü Halkının menfaati doğrultusunda alınan Yeşil Alan’a dönüştürme Meclis Kararımızın arkasında olduğumuzu Uzunköprü Kamuoyu ile paylaşıyorum.

Av. Enis İŞBİLEN
Uzunköprü Belediye Başkanı

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı