HESABIM
Üye Ol

Vali Canalp, Lavanta Günleri etkinliğine katıldı

Vali Canalp, Lavanta Günleri etkinliğine katıldı

Edirne Valisi Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp, Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü bahçesinde bu yıl ikincisi yapılan “Lavanta Tarla Günleri” programına katıldı. Vali Ekrem Canalp, Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü bahçesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, lavantanın tıbbi aromatik ve endüstriyel bir bitki olduğunu söyledi. Lavanta ekiminin gün geçtikçe yaygınlaştığını belirten Canalp, “Lavanta aynı zamanda turistik...

Haberin Tarihi: 11 Haziran 2019 - Okunma Sayısı:282 defa okundu.

Edirne Valisi Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp, Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü bahçesinde bu yıl ikincisi yapılan “Lavanta Tarla Günleri” programına katıldı.

Vali Ekrem Canalp, Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü bahçesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, lavantanın tıbbi aromatik ve endüstriyel bir bitki olduğunu söyledi. Lavanta ekiminin gün geçtikçe yaygınlaştığını belirten Canalp, “Lavanta aynı zamanda turistik bir üründür. Dünyada ve Türkiye’de pek çok örneği var. Lavanta tarlalarını gezmeye gelen ve fotoğraf çektiren yüz binlerce insan var. Bu hafta Edirne lavanta kokuyor. Edirne’yi gezmeye gelen insanlar lavanta tarlalarını da ziyaret ediyorlar” Diye konuştu.

Etkinliğe Vali Canalp’in yanı sıra İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Vali Yardımcısı Ali Uysal, Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, kurum müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı