Güncel

Vali Canalp’ten Anneler Günü açıklaması

Edirne Valisi Ekrem Canalp 8 Mayıs’ta kutlanacak Anneler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Canalp’in açıklaması şöyle; Edirne Valisi Ekrem Canalp’in Anneler Günü Mesajı Varlıklarıyla hayatımızın anlam kazandığı, hangi yaşta..

Vali Canalp’ten Anneler Günü açıklaması

Edirne Valisi Ekrem Canalp 8 Mayıs’ta kutlanacak Anneler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

Canalp’in açıklaması şöyle;

Edirne Valisi Ekrem Canalp’in Anneler Günü Mesajı

Varlıklarıyla hayatımızın anlam kazandığı, hangi yaşta olursak olalım şefkat dolu yüreklerine sığındığımız, bizlere daima güç ve güven veren, sevgilerin en safının, merhametlerin en kıymetlisinin, şefkatin en büyüğünün timsalidir annelerimiz.

Annelik, çocuklarına adanmış bir hayatın, hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek büyük bir fedakârlığın ve sabrın adıdır. Belli kalıplara sığmayan yüce bir sevgidir, anne sevgisi. Annelerimiz hayatımız boyunca rehberimiz, eğitimcimiz ve zorlu hayat yolculuğumuzda kutup yıldızımızdır. Onların değerini onları kaybetmeden zamanında bilmek, başımıza taç etmek ve gönüllerini hoş tutmak bizler için bir görevdir.

 

Bizler için daima özel olan annelerimizin yüzlerini güldürmek, onları mutlu kılmak, her zaman ve her şart altında sevgi besleyip saygıda asla kusur etmemek kültürümüzün ve inancımızın gereği olarak hepimizin boynunun borcudur.

Evlatlarını vatan uğruna şehit veren, acılarını yürekten paylaştığımız annelerimize bu vesileyle minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Aziz Milletimiz Şehitlerimizin yadigarı annelerimizi bağrına basmaktadır. Onlar hepimizin annesidir. Onlara her zaman destek çıkacak ve onları sevgiyle kucaklayacağız.

 

Karşılıksız sevginin, sabrın, hoşgörünün, en masum duyguların timsali olan annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, başta en değerli varlıkları olan evlatlarını vatanımızın birlik ve beraberliği için adayan şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimize sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyor, ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL