HESABIM
Üye Ol

Vali Canalp’ten Edirne’ye Tiyatro Müjdesi

Vali Canalp’ten Edirne’ye Tiyatro Müjdesi

Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle Edirne’de tiyatro ile uğraşan eğitmen ve tiyatrocular Vali Ekrem Canalp’i makamında ziyaret ettiler. Vali Canalp, ziyarette Devlet Tiyatrolarının Edirne’de açılacağının müjdesini verdi.   Edirne Valisi Ekrem Canalp, tarih, Kültür ve Turizm kenti olan Edirne’de Devlet Tiyatrolarını açılacağının müjdesini vererek; “ Tiyatrocularla birlikte Dünya Tiyatrolar gününü kutluyorum. Bu özel günde güzel bir...

Haberin Tarihi: 28 Mart 2019 - Okunma Sayısı:546 defa okundu.

Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle Edirne’de tiyatro ile uğraşan eğitmen ve tiyatrocular Vali Ekrem Canalp’i makamında ziyaret ettiler. Vali Canalp, ziyarette Devlet Tiyatrolarının Edirne’de açılacağının müjdesini verdi.

 

Edirne Valisi Ekrem Canalp, tarih, Kültür ve Turizm kenti olan Edirne’de Devlet Tiyatrolarını açılacağının müjdesini vererek; “ Tiyatrocularla birlikte Dünya Tiyatrolar gününü kutluyorum. Bu özel günde güzel bir haber vermek istiyorum. Önümüzdeki dönemde Tiyatro sezonunda devlet tiyatrolara Edirne’de açılıyor. Artık Edirneliler bu akşam ne yapalım dediklerinde başka bir alternatifleri bulunuyor. Edirne kültür kenti, aynı zamanda turizm kentidir. Devlet tiyatrolarının olduğu bir kent olmak bir ayrıcalıktır ve bu ayrıcalık Edirne’ye çok yakışacak. Tiyatronun da en fazla yaşayabileceği talep göreceği yerin Edirne olduğunu düşünüyorum.  Kültür Turizm Bakanımız ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürüne Edirne için gösterdikleri teveccühlerden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Canalp, Devlet tiyatroları için yeni bir yer hazırlanacağını ve o zamana kadar başka bir yere tiyatro gösterilerinin yapılabileceğini söyledi.

 

 

REKLAM

 

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı