Güncel Manşet

Vali Duruer Keşan’da toplantıya katıldı

Vali Duruer Keşan’da toplantıya katıldı

DSC_0123 DSC_0129

30 Aralık 2013  Pazartesi günü saat 14.00’da Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda İlçemize Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması konulu toplantı düzenlendi.

 

DSC_0136 DSC_0153

 

DSC_0189 DSC_0190

Toplantıya, Edirne Valisi Sayın Hasan Duruer, Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Keşan Belediye Meclis Üyesi Ercan Ersoylu, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Sarı, İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Engin Bişar, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Karaman, Kamu, özel, sivil, sosyal, siyasal, atanmış ve seçilmiş kesimlerin temsilcileri katıldı.

DSC_0160 DSC_0169

 

DSC_0193 DSC_0194

Toplantı, Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı’nın İlçemizin tarım ve hayvanlık verilerini sunu eşliğinde sunması ile başladı. Daha sonra Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Karaman Trakya Bölgesi’ndeki organize sanayi bölgeleri ile ilgili teknik bilgiler vererek, organize sanayi türleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Sayın Valimiz ve katılımcılar görüş ve düşüncelerini aktardı. İlerleyen süreçte bölgemizde hangi tür bir organize sanayi bölgesi kurulması gerektiği kanaat önderleri ve sivil toplum temsilcileri tarafından oluşturulacak komisyonlarla içinin doldurulacağı gerekirse Türkiye’de örnek organize sanayi bölgelerine gidilerek alanda incelemelerde bulunulacağı belirtildi.

 

DSC_0176 DSC_0179

 

DSC_0194 DSC_0197

Buna göre konunun ilerleyen süreçte yapılacak çalışmalarla daha netlik kazanacağı ifade edildi.  Bekir Dınkırcı konu ile ilgili yaptığı açıklamada,” Bölgemize organize sanayi kurulmasında sonsuz fayda var. Özellikle bölgemiz gıda, tarım ve hayvancılık bölgesi olduğu için ihtisas organize sanayi bölgesi kurulmasında fayda var. Bununla birlikte İlçemize doğal gazın gelmesi gerekiyor. Doğal gazın gelmesi hem organize sanayi bölgesine yatırımcıyı cazip kılacak hem de İlçemizdeki hava kirliliğine yönelik problemleri minimize edecektir. Bu konuda bütüncül hareket etmeye ihtiyacımız var. “ dedi.

DSC_0182DSC_0184

 

DSC_0215 DSC_0217

DSC_0222 DSC_0228

DSC_0234

Daha sonra Duruer,İlçemizde faaliyet gösteren Hacıköylü Yazıcılar Mobilya, Perge Tekstil, Özbingöl Egepen ve Süngünler Şirketini ziyaret etti. Hacıköylü Yazıcılar Mobilya ziyaretinde Duruer ve beraberindekiler İşletme Sahipleri Cemal ve Ethem Yazıcı tarafından karşılandı. İşletme ortaklarından Ethem Yazıcı “İşletmede 25 kişi istihdam ediliyor. 1978 yılından bu zaman kadar faaliyette bulunuyoruz. Yunanistan’a ihracat yapıyoruz.” Dedi.

DSC_0238 DSC_0244

DSC_0255

Perge Tekstil ziyaretinde Sayın Valimizin ve beraberindekiler İşletme sahiplerinden Arif Kaya ve İşletme Müdürü Mehmet Fındıkoğlu tarafından karşılandılar. İşletme sahiplerinden Arif Kaya” İşletme bayan ve erkek giyimi üzerine faaliyet yürütüyor. 250 kişi istihdam ediliyor ve 36 ülkeye ihracat yapıyoruz.”dedi.

DSC_0261 DSC_0268

DSC_0271

Özbingöl Egepen ziyaretinde Sayın Valimizin ve beraberindekiler İşletme Sahibi Hayati Bingöl tarafından karşılandı. İşletme Sahibi Hayati Bingöl ”Özbingöl Egepen 1987 yılından bu zamana kadar faaliyette bulunuyor. Yaklaşık 20 kişi istihdam ediliyor. Hazırlanan çerçeveler Çanakkale, Tekirdağ, Edirne ve Ankara’ya gönderiliyor.” Dedi.

DSC_0284 DSC_0286

DSC_0287

Süzgünler Dayanıklı Tüketim Malları Pazarlama Şirketi ziyaretinde  Vali Duruer ve beraberindekiler İşletme ortaklarından Kadir Süzgün tarafından karşılandı. İşletme ortaklarından Kadir Süzgün,”Keşan ve Enez’de 40 kişinin istihdam ediyoruz, mobilya, beyaz eşya ve dayanıklı tüketim malları pazarlıyoruz. Bölgede yaklaşık 53 yıldır faaliyette bulunuyoruz ve 30’a yakın bayiliklerimiz var.” dedi.

İşletme ziyaretleri sonrasında  Vali Duruer Keşan’dan   ayrıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL