Güncel Manşet

Vali Duruer,İpsala’da İncelemelerde bulundu.

Vali Duruer,İpsala’da İncelemelerde bulundu.
Edirne Valisi Hasan Duruer, bugün incelemelerde bulunmak ve açılışlara katılmak üzere İpsala’ya geldi.
Saat 10.00 sıralarında İpsala’ya gelen Edirne Valisi Hasan Duruer burada İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz ve protokol tarafından karşılandı. Duruer, İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz’ü, makamında ziyaret etti. İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Edirne Valisi Hasan Duruer’e, İpsala’da gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi.
VALİ DURUER, İMYO’YU BEĞENDİ.
1394379_1398459267061910_1800812918_n i1 (1)
İlk olarak İpsala Meslek Yüksekokuluna gelen Edirne Valisi Hasan Duruer, burada İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü Yardımcı Doç. Dr. Hayati Arda ve okul idarecileri tarafından karşılandı. Okulun konferans salonu, laboratuar bölümlerini gezen Duruer, İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü Yardımcı Doç. Dr. Hayati Arda’dan okulun durumu konusunda bilgi aldı.
“YURT KONUSUNDA GEREKENİ YAPARIZ”
 i1 (3) i1 (4)
Edirne Valisi Hasan Duruer,920 öğrencinin bulunduğu İpsala Meslek Yüksekokulunun yurt binasının yapımı için gerekli desteğini vereceklerini belirtti. Duruer,”Yurt binası konusunda gerekeni yaparız” dedi.
PREFABRİK EVİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Edirne Valisi Hasan Duruer, İpsala Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Yenikarpuzlu beldesinde Zeynep Karpuz adına yaptırılan prefabrik evin açılışına katıldı. Edirne Valisi Hasan Duruer,Yenikarpuzlu beldesinde Belediye Başkanı Tevfik Şahinbaş,Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar tarafından karşılandı.Prefabrik evin açılışından sonra evi gezen Duruer,ev sahibi Zeynep Karpuz’la bir süre sohbet etti. Duruer, İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz’den prefabrik ev konusunda bilgi aldı.
KUMDERE KÖYÜNDE ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ.
i1 (2) i1 (7)
Yenikarpuzlu beldesinden sonra Kumdere köyüne giden Edirne Valisi Hasan Duruer, burada şehit Emrah Karataban’ın ailesini ziyaret etti. Şehit Emrah Karataban’ın babası Selman Karataban ve köy muhtarı Hüseyin Karataban tarafından karşılanan Duruer, şehit ailesi ile bir süre sohbet etti.
GÜNEŞ ENERJİSİ PANELİ KONUSUNDA BİLGİ VERİLDİ.
i1 (5) i1 (8)
Edirne Valisi Hasan Duruer, İpsala’da ilk kez İpsala Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından uygulanan ve %70 tasarruf sağlanan Ahırköy içmesuyu kuyusu güneş enerjisi panelleri konusunda bilgi verildi. İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz,1 aylık denemeden sonra diğer köylerin içmesuyu kuyularına güneş enerjisi panellerini kuracaklarını söyledi.
KAYA KARDEŞLER PEYNİRCİLİK VE SAGUN KURBAĞA TESİSLERİ ZİYARETLERİ…
Edirne Valisi Hasan Duruer, İpsala ziyaretine özel sektöre ait Kaya kardeşler Peynircilik ve Sagun Kurbağa tesislerinde incelemelerde bulundu.
Kaya Kardeşler Peynirciliğin sahibi Zübeyir Kaya tarafından karşılanan Edirne Valisi Hasan Duruer, burada süt işleme tesislerini gezerek Zübeyir Kaya’dan bilgi aldı. Daha sonra Sagun firmasına ait İpsala’daki kurbağa tesislerini gezen Duruer, yetkililerden aldı.
GÜMRÜK KAPISINDA İNCELEMELRDE BULUNDU.
Edirne Valisi Hasan Duruer İpsala ziyaretinin son bölümünü İpsala Gümrük Kapısı ziyaretine ayırdı. Burada Gümrük Kapısının tır giriş çıkışları konusunda İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz’den bilgi aldı.
TİCARET BORSASI’NDA SORUNLARI DİNLEDİ.
Gümrük incelemelerinden sonra İpsala Ticaret Borsasına gelen Edirne Valisi Hasan Duruer, burada Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin, Meclis Başkanı Necati Görür, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Yusuf Yörük ve İpsala Ticaret Borsası yönetim kurulu tarafından karşılandı.
Meclis salonunda konuşan Edirne Valisi Hasan Duruer, İpsala’da birtakım incelemelerde ve ziyaretlerde bulunduğunu, İpsala Meslek Yüksekokulu ve gezilen diğer tesislerin sadece İpsala’nın değil, Edirne’nin yüz akı olduğunu söyledi.
Duruer sözlerine şöyle devam etti: “Biz Valilik yani Devlet olarak her zaman vatandaşımızın hizmetinde olan kuruluşlarız. Bizim varlık sebebimiz vatandaşımıza hizmet etmektir. Her konuda Üreticilerimizin, vatandaşlarımızın önünü açmak en önemli vazifemizdir. Üreticilerimiz olmasa devlet memurları maaş alamaz hatta memleketimizi bile savunamayız, üreten insanlarsınız, Devlete katma değer sağlayan insanlarsınız. Üretim her şeyin başında geliyor, bizde her zaman yanınızdayız.
İpsala çeltik üretiminde Türkiye’de önemli bir yere sahip ilçemiz, çeltik üretiminin %25’ini İpsala karşılıyor. Bu yıl verim iyidir. Çeltiğin yanında alternatif ürünlere de yönelmelidir. Çeltik tarlalarında kerevit üretimini değerlendirip başarılı olursak çeltikten fazla para kazanabiliriz. İpsala’da üretilen ve yurtdışına ithal edilen Kurbağa bacağından sadece 1 Milyar dolarlık bir ekonomik katkı oluyor. Ürünlerimizi pazarlayabileceğimiz alternatif ürünleri denememiz gereklidir.”dedi.
Edirne Valisi Hasan Duruer, onuruna verilen yemeğe katıldıktan sonra İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, tarafından Keşan’a, uğurlandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL