Güncel

Vali H.Kürşat Kırbıyık’tan 18 Mart açıklaması

Vali H.Kürşat Kırbıyık’tan 18 Mart açıklaması

Edirne Valisi H.Kürşat Kırbıyık, 18 Mart Çanakkale deniz Zaferi ve Şehitler Haftası ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle;

Türk tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 108. yıldönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşamaktayız. Türk ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, varlığını bütün dünyaya ispat ettiği yeniden varoluş ve diriliş destanıdır.

Çanakkale Zaferi, namusu bildiği vatanının ve milletinin bekası için gözlerini kırpmadan canlarını vermeyi göze alan iman dolu göğsünü hayasızca akına siper etmiş yüzbinlerce kahramanın eseri; istiklâlini ve istikbâlini korumak isteyen bir milletin karşısında hiçbir gücün duramayacağının kanıtı olan emsalsiz bir destandır. Bu zaferle, yok olacağına inanılan bir milletin adeta yeniden doğduğu görülmüştür. O gün vatanı uğruna gözünü kırpmadan ölüme koşanların torunları, bugün yine aynı azim ve kararlılıkla her türlü tehdit ve tehlikeye karşı vatanını korumaya devam etmektedir.

Ülkemizin bekası ve milletimizin birliği uğruna, canını feda eden Aziz Şehitlerimiz! Hilâlin gölgesinde müsterih olunuz ki Türk Milleti olarak birlik ve dayanışma içinde, aynı kararlılıkla; emanetinizi yani mübarek vatan topraklarını, istiklal ve istikbalimizi canımızdan aziz bilerek yaşamaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere; vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü uğrunda hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimizi şükranla anıyorum.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL