Güncel

Vali Kırbıyık, Roman Spor Kulüpleri Başkanları Ve Dernek Başkanları İle Bir Araya Geldi

Vali Kırbıyık, Roman Spor Kulüpleri Başkanları Ve Dernek Başkanları İle Bir Araya Geldi

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, valilik salonunda yaptığı toplantıda ilimizde faaliyet gösteren roman spor kulüpleri başkanları ile bir araya geldi.

Toplantıda, ilimizde sporun tabanda yaygınlaştırılması faaliyetleri, kulüpler tarafından yapılan çalışma ve projeler, ihtiyaç ve talepleriyle önerileri görüşüldü.

Edirne’nin çok yetenekli gençlere sahip olduğunu ifade eden Vali Kırbıyık; “Birçok alanda olduğu gibi sporda da çok yetenekli çocuklarımız, gençlerimiz var. Bu noktada genç yeteneklerimizi erken keşfedip, doğru yönlendirme yapmak önemli diye düşünüyorum. Yapılan araştırmalarda ‘Sporun Tabana Yayılma Politikası’ çerçevesinde özellikle sosyal gelişmenin düşük olduğu, refah hizmetlerinden tam anlamı ile faydalanamayan bölgelerde gerçekleştirilen yatırımlardan faydalanma oranlarının bir hayli yüksek olduğu görülmüştür. Bu sebeple ilimizin her noktasında, her kesiminde yer alan çocuklarımızı sporla buluşturmak için çaba göstermek gerektiğine inanıyorum. Bu konuda doğru analizleri, doğru çözümleri de ortak akılla, bir araya gelerek bulabileceğimizi değerlendiriyoruz. Katılmaları için, değerli fikir ve önerileri için tüm başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Kırbıyık, Şampiyonları Kutladı

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, yapılan toplantıda, 10-11-12 Haziran 2022 tarihlerinde toplam 20 ülkeden 500 sporcunun katıldığı ALPAGUT WORLD CUP 2022 Dünya Kupasında Türkiye Milli Takım adına dövüşen ve Edirne’mize Dünya Şampiyonluğu getiren sporcularımız ile İstanbul’da yapılan K1 Kempo Türkiye Şampiyonasında Türkiye şampiyonluğunu kazanan sporcularımızı kutladı.

Vali Kırbıyık; “Dünya şampiyonluğunu şehrimize getiren, bizleri ve tüm Edirnelileri gururlandıran gençlerimizi tebrik ediyor, yürekten kutluyorum.”

ALPAGUT WORLD CUP 2022 Dünya Kupasında;

Trakya Uzak Doğu Sporları Kulübünden

Minik erkeklerde; Evren Bora Akgül Aycha sistemi Dünya 1.si, Arda Tunç Çelik Aycha sistemi Dünya 3.sü, Yıldız erkeklerde; Yılmaz Emir Tokat Jaymaz sistem Dünya 2.si, Genç bayanlarda; Sıla Cankıran Aycha sistemi Dünya 1.si, Yaren Akgül Aycha sistemi Dünya 1. si, Büyük erkeklerde; Batıkan Ilıcık Aycha sistemi Dünya 1.si olurken, Doğukan Ilıcık Aycha sistemi Dünya 1.si oldu.

İstanbul’da yapılan K1 Kempo Türkiye Şampiyonasında da Akman Uzak Doğu Sporları Kulübünden Elif Dağ iki branşta Türkiye şampiyonluğunu kazandı. (Haber Merkezi)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL