Eğitim

Vali Kırbıyık’tan YKS açıklaması

  Edirne Valisi H.Kürşat Kırbıyık, hafta sonu yapılacak YKS sınavı nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Kırbıyık‘ın açıklaması şöyle; “Sevgili Gençler; “Bu hafta sonu hayalinizdeki üniversiteler için YKS sınavına gireceksiniz. Uzun zamandır..

Vali Kırbıyık’tan YKS açıklaması

 

Edirne Valisi H.Kürşat Kırbıyık, hafta sonu yapılacak YKS sınavı nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

Kırbıyık‘ın açıklaması şöyle;

“Sevgili Gençler; “Bu hafta sonu hayalinizdeki üniversiteler için YKS sınavına gireceksiniz.

Uzun zamandır hazırlandığınız bu sınavda en güzel neticeyi alarak, hayallerinize uzanacaksınız. Sizler için; kendinize güvendiğiniz, çalışıp, gayret ettiğiniz sürece aşamayacağınız hiçbir engelin bulunmadığına inanıyorum.

Sizler, bizim güvencemiz, mutluluğumuz ve geleceğimizsiniz.

Her şeyin gönlünüzce olmasını yürekten diliyorum.

Öğrencilerimiz kadar onları sınava hazırlayan öğretmenlerimiz ve kıymetlivelilerimiz de hep birlikte bu önemli sınav için ciddi bir emek sarf ettiler. Sarf edilen bu çabanın karşılıksız kalmamasını; geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin, büyük sabır, azim ve mücadeleyle hazırlandıkları YKS sınavında hak ettikleri başarıyı yakalamalarını diliyorum.

Sınava girecek öğrencilerimizin motivasyonlarını olumsuz yönde etkileyecek bütün olumsuzlukları ortadan kaldırmak, sınavın huzur ve güven içinde geçmesini sağlamak için ilgili tüm kurum ve kuruluşlarımız tarafından okullarımızın içinde ve dışında gerekli tüm tedbirler alınmıştır.

İnşallah her bir gencimiz emeğinin, bilgi ve birikiminin karşılığını başarılı bir sınav sonucu ile alacak ve hayalindeki üniversite ile öğretim hayatını devam ettirecektir.

Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hafta sonunda Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek tüm gençlerimize başarılar diliyorum.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL