Vali Özdemir’den 10 Ocak Açıklaması…

Vali Özdemir’den 10 Ocak Açıklaması…

EDİRNE VALİSİ GÜNAY ÖZDEMİR’İN “10 OCAK ÇALIŞAN  GAZETECİLER GÜNÜ”  MESAJI   10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız. Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en...

Haberin Tarihi: 9 Ocak 2017 - Okunma Sayısı:268 defa okundu.

EDİRNE VALİSİ GÜNAY ÖZDEMİR’İN “10 OCAK ÇALIŞAN  GAZETECİLER GÜNÜ”  MESAJI

 

10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız.

yeni_edirne_valisi_gunay_ozdemir_kimdir_h4452_07de6-300x156Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Her zaman olduğu gibi 15 Temmuz gecesi de, yaşanan darbe girişimi sırasında basın kuruluşlarımız örnek bir duruş sergileyerek yaptıkları sorumlu yayıncılıkla bu hain kalkışmaya karşı dimdik durarak demokrasinin vazgeçilmezi olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bilindiği gibi bu kara gecede ilk olarak yine basın kuruluşları ve haberleşme ağı hedef alınmış birçok TV kanalı baskına uğrayarak yayınları durdurulmuştur. İlimizde de ulusal haber ajansı temsilcileri ve yerel basın temsilcileri örnek bir çalışmaya imza atarak devletinin yanında olmuştur.

Her şartta mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getirerek Edirne’mizin tanıtımına büyük katkı sağlayan tüm basın mensuplarımızın  “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ”nü kutlar, aileleriyle birlikte daha nice senelere sağlık, mutluluk ve başarılarla erişmelerini dilerim.

 

 

Yorum Kapalıdır.

Arşiv

Reklam Alanı