Güncel Okuma Sayısı: 34

Vali Şahin Keşan’a veda etti.

Emekliye ayrılan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, dün Keşan’a veda ziyaretinde bulunarak, Keşanlılarla vedalaştı. Sabah 09.00 sıralarında Keşan’a gelen Vali Şahin’i, Keşan Kaymakamı Nuri Özder, 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı..

Vali Şahin Keşan’a veda etti.

Emekliye ayrılan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, dün Keşan’a veda ziyaretinde bulunarak, Keşanlılarla vedalaştı.

Sabah 09.00 sıralarında Keşan’a gelen Vali Şahin’i, Keşan Kaymakamı Nuri Özder, 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğg. Halil Tamer Gedik,  Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Cumhuriyet BaşsavcısıEvren Akbey, İl Gneel Meclisi Başkanı Abdülaziz Çıkıkçı, İl Genel Meclisi Üyeleri Hüseyin Boyalık, Mehmet Ali Yetim, Erdinç Can, Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu ile Keşan’daki kurumların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, oda ve dernek başkanları ile köy ve mahalle muhtarları karşıladı.

“OSB para konusuna takıldı”

Keşan Kaymakamlığı önünde protokol ile birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Vali Şahin, daha sonra ise kısa bir veda konuşması yaparak, Keşanlılarla tanışmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.  Edirne’de merkezden sonra Keşan’ın geldiğini aktaran Vali Şahin, “Herşeyin bir sonu varmış. O son da geldi. Keşan’a da vedaya geldim. Keşan gerçekten benim için son derece önemli bir ilçe. Zaten ilimizden sonra gelen en büyük ilçe.  Keşan’da daha göreve başlayışımın 2. Gününden itibaren başladığımız Organize Sanayi Bölgesi işine son noktayı koyamadık ama büyük bir yol kat ettik. Belediye Başkanımız söz verdi. Bu iş sadece parasal yöne takıldı. Geri kalan her şeyi halledildi. 4 senede yapılabilecek işler 1 yılda yapıldı. Ama paraya gelince tıkandık kaldık. Görevim biraz daha devam etse ben o parayı da temin ederdim. Ama inşallah bu konuyu Keşan Belediye başkanımız hallederek, OSB’nin parselleme işine geçeceklerdir. Zaten Ticaret ve Sanayi Odası da bu konuya baştan beri devam ediyor.”

“Doğalgazı Keşan’a kazandırdık”

En önemli konunun doğalgazın Keşan’a kazandırılması olduğunu aktaran Dursun Ali Şahin; “Bir de en güzel olanı Keşan’a doğalgazı kazandırdık. Bu iş tamamen bir uğraşın sonucu. Dğalgazın buraya gelmesi gerçekten önemli. Şu anda havada nefes dahi alamıyoruz. Ben tüm Keşanlılara teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum.” dedi.

1150341_10206758812263683_4392343062003613609_n

Vali Şahin, daha sonra ise Kaymakamlık makamına geçerek burada protokol üyeleriyle kısa süreli bir görüşme yaptı. Öte yandan Vali Şahin’e Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile çeşitli kurumlardan çeşitli hediyeler verildi. Vali Şahin, daha sonra ise Keşan’dan ayrıldı. Vali Şahin ayrıca gazetecilerle de selfie çekildi.

 

 

www.gundemsaros.com.tr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL