Güncel Okuma Sayısı: 10

Vali Şahin, sözü verdi: “Keşan’daki kurumların doğalgaz bağlantı bedelini biz yatıracağız”

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, yaptığı açıklamada Keşan’a gelmesi planlanan ancak henüz binli rakamlarda olan Doğalgaz konusunda, önemli değerlendirmelerde  bulundu. Keşan’a doğalgaz gelmesi için başlatılan ve Keşan’daki elektrik abonesi sayısının..

Vali Şahin, sözü verdi: “Keşan’daki kurumların doğalgaz bağlantı bedelini biz yatıracağız”

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, yaptığı açıklamada Keşan’a gelmesi planlanan ancak henüz binli rakamlarda olan Doğalgaz konusunda, önemli değerlendirmelerde  bulundu.

1111111-201412080931562438

Keşan’a doğalgaz gelmesi için başlatılan ve Keşan’daki elektrik abonesi sayısının %15’i olan en az  4 bin 500’e yakın elektrik abonesinin 335 TL’lik abone bağlantı bedelini yatırmasıyla ilgili kampanya konusunda değerlendirmelerde bulunan Vali Şahin, bu konuda Keşan halkını daha duyarlı olmaya davet etti.

“Bu planı belki 5-10 sene sonra yakalarız”

30 Kasım’da sona eren ve 30 Aralık 2014 tarihine kadar uzatılan kampanyanıın önemine değinen Vali Dursun Ali Şahin, B planının doğalgazın rafa kaldırılması olduğunu söyledi. Şahin, “Biz sözümüzdeyiz. B planımız var. Plan açılmıştır.  B planı rafa kalkmasıdır. Bu planı artık 10 sene sonra mı yakalarız ne zaman bilemem. Biz planımızı açıkladık.” dedi.

“Siz isterseniz bu iş olur”

Vali Şahin, gazetecilerin, “Daha önce yaptığınız açıklamada Ekim-Kasım aylarında Keşan’da doğalgazın yanacağı iddiasında bulunmuştunuz. Şimdi ne olacak?” şeklindeki soruya ise; “Siz istemedikten sonra ben zorla mı yakacağım. Siz isteyeceksiniz ki doğalgaz yanacak. Olacak ama ben inanıyorum ki Keşan halkı hislerine güvenen bir halktır. İpsala’da da başladı. Gayette hızlı gidiyor. Uzunköprü de Keşan gibi yavaş gidiyor. Botaş’ın buraya çevrim istasyonu kuracağı belli. Ama ne olacak bilmiyorum. Bu konuda bir görüşme yapmamız gerekecek.” dedi.

“Kurumların parasını Edirne Valiliği olarak ben yatıracağım”

Daha sonra “Kamu kurumlarının bağlantı bedeli yatırıldı mı?” şeklindeki soruya da yanıt veren Dursun Ali Şahin, “Ama ben bu sayının toplanacağına inanıyorum. Kaymakam bey bu konuda çalışıyor. Kamu kurumlarını ben ödeyeceğim. 35-40’a yakın kamu kurumu var. Hepsini Edirne Valiliği olarak ödeyeceğiz. Bunların paralarını ben kendim göndereceğim. 35 tane kurum 12 bin lira civarında bir şey yapıyor. Keşan halkının sağlığı için 12 bin lirayı ben Edirne Valiliği olarak vereceğim. En geç ocak ayına kadar Keşan’daki tüm kamu kurumlarının abonelik bedeli yatırılacaktır. Ama önce Keşan halkının hareketlenmesi gerekiyor. 1 günlük sigara parasını ayırsa Keşan halkı bu iş olacaktır.”Şeklinde sözlerini tamamladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL