Vali ŞAHİN:”Selimiye’nin Ziyaretçi Defterini Edirne Envanterine Kazandırıyoruz”

kesanpostasi
Okuma Sayısı:29

 

Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN,UNESCO Kültürel Miras Listesine alınan Selimiye Camisinin ziyaretçi defterinin kitaplaştırılarak Edirne envanterine kazandırılacağını söyledi.

ERC_5361 ERC_5369

Vali ŞAHİN, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Selimiye camisinde uzun yıllar görev yapan emekli imamın kendisinin özel olarak tuttuğu  ziyaretçi defterini Valiliğimize bağışladı. İçerisinde yurtdışı ve yurt içinden bir çok Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar, Siyasetçiler, Milletvekilleri, Devlet Adamlarının duygularını paylaştığı yazıları var. Edirne için çok önemli olduğunu düşündüğümüz bu eseri kitaplaştırarak Edirne envanterine kazandıracağız. Ben kendisine bu değerli eseri bağışladığı için çok teşekkür ediyorum” dedi.

ERC_5376 erol-yazla-300x180

Selimiye camisinde uzun yıllar görev yapan ve kendi tuttuğu özel ziyaretçi defterine Edirne Valiliğine bağışlayan emekli imam Yusuf Çengelci KARABIYIK, ziyaretçi defterinde, camiyi ziyarete gelen yurt içi ve yurtdışından gelen Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, Bakanlar, Din adamları gibi bir çok kişinin duygularını paylaştığı yazılarının olduğunu söyledi.

Ziyaretçi defteri Selimiye Camisine bu güne kadar kimlerin ziyaret ettiğinin göstergesi olan ve devlet büyüklerinin Selimiye’yi ziyaret ederek duygularını ve hislerini yansıttıkları defter Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN’in de girişimleriyle ait olduğu envanterdeki yerini aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Bölgenin geleceği, Hamzadere Bölgesi Kalkınma Çalıştayı’nda görüşüldü

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası), Keşan TB […]