Güncel

Vali Yunus Sezer’den 30 Ağustos açıklama

Edirne Valisi Yunus Sezer, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Sezer’in açıklaması şöyle: “Bağımsızlık inancımızı ve hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilân ettiğimiz 30..

Vali Yunus Sezer’den 30 Ağustos açıklama

Edirne Valisi Yunus Sezer, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

Sezer’in açıklaması şöyle: “Bağımsızlık inancımızı ve hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilân ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümünde, millet olarak hep birlikte bu anlamlı günü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

30 Ağustos Zaferi, aziz milletimizin şanlı ordumuz ile birlikte yazdığı emsalsiz bir kahramanlık destanıdır.

Milletimiz bu destanla, milli hâkimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere büyük bir ders vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyayakabul ettirmiştir.

Milletimizin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir âbidesi olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zaferi, aynı zamanda bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da ilham olmuş, yol göstermiştir.

Tarih boyunca gücünü, birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimizin sahip olduğu mukaddes değerler etrafında oluşturduğu bu birlik ve beraberlik ruhu, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız badireleri aşmamızda en büyük güvencemiz olacaktır.

Bu vesileyle, İstiklal Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bugüne kadar mukaddes değerler uğrunda canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL