Siyaset

Vecdi Gündoğdu’dan 1 Mayıs açıklaması

CHP KIRKLARELİ MİLLETVEKİLİ TBMM ÇEVRE KOMİSYONU ÜYESİ VECDİ GÜNDOĞDU’NUN “1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ” NEDENİYLE YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI “SELAM OLSUN, HER ŞEYE RAĞMEN ÜRETEN, YAŞAMA DEĞER KATAN EMEKÇİYE”  ..

Vecdi Gündoğdu’dan 1 Mayıs açıklaması

CHP KIRKLARELİ MİLLETVEKİLİ TBMM ÇEVRE KOMİSYONU ÜYESİ VECDİ
GÜNDOĞDU’NUN “1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ” NEDENİYLE YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI

“SELAM OLSUN, HER ŞEYE RAĞMEN ÜRETEN, YAŞAMA DEĞER KATAN EMEKÇİYE”

 

1 Mayıs vahşi sömürü düzeninin yarattığı yıkımlara karşı emeğin haklarının savunulduğu, dile getirildiği emekçi günüdür. İşçilerin, tüm emeğiyle geçinenlerin uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günüdür.

20 yıllık AKP iktidarlarının, saray rejiminin tüm baskı, sindirme, zulüm ve sömürüsüne karşı daha coşkuyla, umutla, heyecanla ve dirençle emeğin ve emekçinin bayramını kutluyoruz.

Birlik ve dayanışma ile güçlü bir ses vereceğiz geleceğimize, emekçinin sesini, çığlığını ve haykırışlarını kulakları duymaz, gözleri görmez, vicdanları taşlaşmışlara er geç duyuracağız.

Çünkü bizler her şeye rağmen emeğin ve emekçinin örgütlü mücadelesine ve gücüne inanıyor, güveniyoruz.

Bir gün sömürünün bitirileceğine, özgür insanların eşit bir toplum yaratacağına, insanca yaşam koşullarının hayata geçeceğine olan inanç ve umutlarımızı asla kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz.

AKP’nin uyguladığı yoksulluğu kader haline getirmeye çalışan politikaları sonucu kaynaklarımız yoksuldan, çalışandan, emekçiden alınıp zengine, faiz lobilerine aktarılmaktadır.

İşçi sınıfı sayı olarak çoğalmakta ama gelir düzeyi her geçen gün düşmektedir. Asgari ücrete mahkûm edilen ve taşeronlaştırılarak sosyal güvenceleri yok edilen emekçiler, köleleştirilmeye çalışan bir sessiz çoğunluk haline getirilmektedir.

İşsizlik ve yoksulluk her geçen gün artmaktadır.  Egemen sınıflar; işçi sınıfının örgütlenmesinin ve güçlenmesinin önündeki en büyük engellerden biri olan işsiz bırakılanlarla, işsizler ordusuyla işçi sınıfı tehdit edilmektedir.

Yaşanan ve yaşatılan tüm olumsuzluklara rağmen bizler için umutsuzluk yok, emeğin en yüce değer olduğu insanca ve hakça bir düzen mücadelemizden asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz.

Bu duygularla;

Emeğin en yüce değer olduğu, sömürünün son bulduğu, hakça paylaşılan, insanca çalışılan ve yaşanılan, adil ve özgür bir ülke umudumuzu inatla, kararlılıkla ayakta tutan; her şeye rağmen üretmeye ve yaşama değer katmaya devam eden tüm yürekli emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.

Saygılarımla.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL