Güncel Manşet

Vergi Dairesi’nden Dınkırcı’ya ziyaret…

Vergi Dairesi’nden Dınkırcı’ya ziyaret…

24. Vergi Haftası nedeniyle Keşan Vergi Dairesi Müdürü Dinçer Uzun, Keşan Malmüdürü İsmail Hakkı Uraz ve beraberindeki heyet 24 Şubat 2013 Pazartesi günü Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı’yı Makamında ziyaret etti.

DSC_6969 DSC_6973 (1)

Bekir Dınkırcı yaptığı konuşmada, Ülkelerin, devletlerin temel hizmetlerini sürdürebilmeleri için dünyanın her çağdaş ülkesinde olduğu gibi bizde de vergi gelirleri devletin en önemli kalemleri arasında yer almaktadır.

DSC_6981 DSC_6985DSC_6991

Bu süreçte tahsilat ve tahakkuk oranlarını hep birlikte takip ediyoruz. Elbette ki kamu hizmeti bir bütündür. Bunun kamu tarafından finansa edilen bölümünde vergi kalemi olmadan olmaz. Ebetteki yasaların bize verdiği yetkiler doğrultusunda tahsilat ve tahakkuklar takip edilmektedir.

Keşan Vergi Dairesi Müdürü Dinçer Uzun yaptığı konuşmada, geleneksel olarak her yıl kutlanan vergi haftasının bu yıl 24.’nün kutlandığını, haftanın çeşitli etkinliklerle kutlanacağını özelliklede ilkokul öğrencilerine yönelik ziyaretler yapılarak bilgilendirme, afiş ve broşürlerin dağıtılacağını ifade etti.

Sayın Kaymakamımız özellikle Keşan Vergi Dairesi’nde Yardımcı Hizmetli kadrosundayken özverili bir şekilde çalışarak Gelir Uzmanı olan engelli Taner Konar’la yakından ilgilenerek başarısını tebrik etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL