Güncel Spor

VETERANLARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

VETERANLARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Trakya Veteranlar liginde mücadele eden Edirne veteranlar, çıktıkları maçta terörü lanetleyerek Edirne polisine çiçek verdi.

veteranlardan-ornek-davranisc1f1121ca765ac1776dcEdirneli veteranlar, dün akşam oynanan Trakya veteranlar ligindeki maçında Türk polisinin yanında olduğunu gösterdiler.

Trakya Veteranlar Liginde oynayan Edirne Veteranlar takımı, Saraçhane sahasındaki Muratlı maçına çıkarken, Türk bayrağı ve terörü lanetleyen pankart açtı ve polislere birer karanfil verdi. 

Komiser Yardımcısı Orhan Cidan, dört aydır Edirne’de görev yaptığını söyleyerek etkinliği düzenleyerek yanımızda olduklarını gösteren veteranlar takımına teşekkür etti.

Cidan, “4 aydır buradayım burada arkadaşlarımız abilerimiz bir etkinlik düzenlemişler bu etkinlikte bizlerin yanlarında oldukları için hepsine çok çok teşekkür ederim sağ olsunlar var olsunlar” dedi. 

Edirne Veteranlar Spor Kulübü Başkanı Muzaffer Yıldırım, terörü lanetleyerek “Bütün emniyet teşkilatının ve ülkemizin başı sağ olsun. Yine menfur bir saldırıda askerlerimiz şehit oldu. Onlarında ailelerine baş sağlığı diliyoruz” dedi.

Yıldırım, “Trakya Veteranlar lig maçı 10 yıldan beri oynanıyor. 3 grup halinde 20 takım var. Bugün de Muratlı Veteranlar ile lig maçımızı oynuyoruz. Bu bizim bir lig maçımız. Trakya Veteranlar Ligin de oynanan 6. Hafta karşılaşması. Geçen hafta İstanbul’da yaşanan terör olaylarından dolayı kaybettiğimiz vatandaşlarımız adına ve polislerimiz adına bir etkinlik düzenlemek istedik. Burada görev yapan polislerimizi buraya davet ettik. Hem o terör saldırısını kınamak hem de onların acılarını paylaşmak için bu etkinliği düzenledik. Geldikleri içinde onara ayrıca teşekkür ediyoruz. Bütün emniyet teşkilatının ve ülkemizin başı sağ olsun diyoruz. Bugün de yine menfur bir saldırıda askerlerimiz şehit oldu. Onlarında ailelerine baş sağlığı diliyoruz” dedi. 

Edirne Veteranlar Spor Kulübü Oyuncusu Ahmet Erginler de terörü lanetledi. Erginler, “Burada polisimize askerimize devletimize ulusumuza destek vermeye çalıştık ve bu vesile ile terörü lanetlemeye kınamaya çalıştık” dedi. 

Edirne Veteranlar Spor kulübü oyuncusu Serkan Tuncay ise takım olarak terörün karşısında olduklarını, Türk polisinin her zaman yanında olduklarını söyledi. Tuncay, “Türkiye’nin başı sağ olsun. Allah bir daha bize böyle acılar göstermesin. Takım olarak terörün karşısındayız” dedi. 

Daha sonra Trakya Veteranlar ligi maçında Edirne veteranlar ile Tekirdağ Muratlı veteranları karşılaştı. Maç, Edirne Veteranların Tekirdağ Muratlı Veteranları 5-2 yenmesiyle sona erdi.

www.edirnetv.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL