Spor Okuma Sayısı: 9

VİZELİ ATLETLER GELİBOLU MARATONUNDA KOŞUYOR

Vizemizin yetiştirdiği eski milli atletlerimizden Bülent Türker  VE genç yeteneklerden Evrencikli Uğur  Yıldırım ve genç sporcu İlker Tüfekçi  6 Ekim pazar günü 4cüsü yapılacak  olan Gelibolu Maratonu’nda 10.800 metrede yarışarak..

VİZELİ ATLETLER GELİBOLU MARATONUNDA KOŞUYOR
Vizemizin yetiştirdiği eski milli atletlerimizden Bülent Türker  VE genç yeteneklerden Evrencikli Uğur  Yıldırım ve genç sporcu İlker Tüfekçi  6 Ekim pazar günü 4cüsü yapılacak  olan Gelibolu Maratonu’nda 10.800 metrede yarışarak Vize’yi temsil edecekler.
Bülent Türker yaptığı açıklamada “4 yıldır aralıksız katılıyorum. Şehitliklerde Çanakkale Geliboluda koşmak  büyük zevk ve çok duygulu.. Koştuğumuz topraklarda 600 bin insanın canı var, kanı var. Burada koşarken 104 sene önceki dedelerimizi ve şehitlerimizi düşünerek koşuyoruz. Burada yarışmak   ve onlar için koşmak çok büyük  mutluluk. Ayrıca bu yıl her koşan kişi adına 10 ağaç dikiliyor. Bu da bizler için büyük mutluluk kaynağı. 3 Vizeli olarak 30 ağaç dikimine katkıda bulunacağız.  Bu yarış için Hollanda dan özel geldim ve çok mutlu oluyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL