Güncel Manşet

Voleybol Federasyonu’ndan Keşan’a Milli Takımlar Balkan Şampiyonası sözü…

Voleybol Federasyonu’ndan Keşan’a Milli Takımlar Balkan Şampiyonası sözü…

Voleybol Federasyonu’ndan Keşan’a Milli Takımlar Balkan Şampiyonası sözü…

Keşan Gençlik ve Spor Kulübü yöneticiler, geçtiğimiz Salı günü, CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan ile birlikte, Türkiye Voleybol Federasyonu’nu ziyaret etti.
Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ettiler

Keşan Gençlik TVF Ziyareti (2)

İlk olarak saat 11.00 sıralarında CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan’ı ziyaret eden Keşan Gençlik ve Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Turgay Balcı, Voleybol Şube Sorumlusu Harun Akkaya ve Başantrenör Tayfun Pişiren, Gürkan’ın TBMM’deki ofisine geçerek burada sohbet etti.
Gürkan’a Keşan Gençlik ve Spor Kulübü’nün 22 numaralı formasını hediye eden yöneticiler, 5 Nisan Cuma günü yapılacak olan Dayanışma yemeğine Recep Gürkan’ı davet etti.
Voleybol Federasyonu ziyareti…
Saat 17.00 sıralarında gerçekleşen ziyarette Gürkan’ın yanı sıra, Keşan Gençlik ve Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Turgay Balcı, Voleybol Şube Sorumlusu Harun Akkaya ve Başantrenör Tayfun Pişiren’i, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Akif Üstündağ karşıladı.
Burada Üstündağ’a Keşan’daki voleybol hakkında bilgiler veren yöneticiler, daha sonra ise Küçük Kızlar takımın Edirne Şampiyonu olarak Bölge Şampiyonası’na, A takımın ise Bayanlar Bölgesel Voleybol Ligi’ni 8 maçta 5 galibiyet 3 yenilgiyle birlikte topladıkları 16 puanla  3. olarak bitirdiklerini söyledi.
Akif Üstündağ: “Keşan Gençlik en iyi 3.lerden 3. Lig Yükselme Grubuna gidecek”
Akif
Üstündağ ise, 3. Lig Yükselme Gruplarının belirleme çalışmalarının tamamlandığını, Bölgesel Lig’de bulunan 22 grupta 1. ve 2. olan takımların direkt olarak 3. Lig yükselme gruplarına gittiğini belirtti. 8 takımın katılacağı Yükselme gruplarında kalan 4 takımın ise, gruplarda en iyi averaja ve puana sahip en iyi 3. olan takımlardan seçildiğini vurgulayan Üstündağ, Keşan Gençlik’in de bu 4 takım arasına girdiğini ve 3. Lig yükselme gruplarında Düzce’de mücadele edeceğini söylerek, başarılar diledi.
Recep Gürkan: “Keşan’da voleybolun sevdirilmesi için ortak çalışmalar yapılmalı”
Daha sonra konuşan Edirne Milletvekili Recep Gürkan’da, Keşan Gençlik ve Spor Kulübü’nün 2. Ligden çekilen erkek takımından sonra oluşturulan yeni oluşumu nedeniyle sezon başında biraz zorluk çektiğini ancak, daha ilk sezonda böyle bir başarı yakalamasının Edirne için gurur verici olduğunu söyledi. Gürkan, bölgenin voleybol anlamında geride kalmış bir bölge olduğunu belirterek, Keşan’da voleybolun daha iyi yerlere gelmesi ve gençlerin bu spora yönlenmesi amacıyla TVF ile bazı ortak çalışmalar yapılması gerektiğini vurguladı.
Akif Üstündağ: “Milli Takımlar düzeyinde Balkan Şampiyonası’nı Keşan’a verebiliriz”
Akif Üstündağ
ise, Keşan’ın kendisindeki yerinin çok ayrı olduğunu belirterek, “Keşan’da voleybolu sevdirmek adına verilen çabanın farkındayım. Keşan’ın bendeki yeri de her zaman farklıdır. Sürekli gidip geldiğim bir yer olduğundan gereken desteği vermeye çalışacağız. 2. Lig’deki erkek takımında yaşanan sıkıntıdan sonra yapılan yeni oluşumun başarılı bir oluşum olduğunu gördük. Yaz aylarında Milli takımlar düzeyinde yapacağımız Balkan Şampiyonası’nın Keşan’da yapılması için şimdiden çalışmalara başlayacağız.” dedi.
TVF Başkanı Mutlugil ve Başkan Vekili Üstündağ, Keşan’da incelemelerde bulunacak
Keşan Gençlik yöneticileri de, aynı zamanda Saros Körfezi’nde turizm cenneti olduğunu, özellikle kum anlamında diğer bölgelere göre çok zengin bir sahile sahip olduklarını söyledi. Üstündağ ise, yaz aylarında Plaj Voleybolu turnuvasının Saros Körfezinde yapılabileceğini belirtirken, Federasyon Başkanı Ümit Mutlugil ve kendisinin kısa bir süre içersinde Keşan’a gelerek bazı incelemelerde bulunabileceğini ifade etti.
Forma hediye edildi

Keşan Gençlik TVF Ziyareti (1)

Konuşmaların ardından ise Keşan Gençlik ve Spor Kulübü yöneticileri ve Edirne Milletvekili Recep Gürkan tarafından Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Akif Üstündağ’a, Keşan Gençlik’in 22 numaralı formasını hediye etti. TVF Başkanı Ümit Mutlugil ile Başkanvekili Akif Üstündağ’ın önümüzdeki günlerde Keşan’a gelerek bazı incelemelerde bulunması be

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL