Güncel Son Dakika Okuma Sayısı: 52

Volkan Gazetesi’ni kurşunlayan 3 kişi yakalandı

24Kasım 2019 Pazar  günü saat:05.00 sıralarında  Büyük Cami Mahallesi Muammer Aksoy Caddesi üzerinde bulunan Volkan Gazetesi’nin   kurşunlanması olayı ile olarak; “Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması-Mala Zarar Verme ve Silahlı Tehdit”..

Volkan Gazetesi’ni kurşunlayan 3 kişi yakalandı

24Kasım 2019 Pazar  günü saat:05.00 sıralarında  Büyük Cami Mahallesi Muammer Aksoy Caddesi üzerinde bulunan Volkan Gazetesi’nin   kurşunlanması olayı ile olarak; “Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması-Mala Zarar Verme ve Silahlı Tehdit” suçundan tahkikata başlanılmış, olayın meydana geldiği Şen sokak üzerinde yapılan kamera incelemesinde olay esnasında 3 şahsın olduğu tespit edilmiş, şüpheli şahısların tespiti amacıyla İlçe genelinde yapılan kamera araştırmaları ve incelemeleri neticesinde şüpheli şahısların C. B., U. B. ve İ. Y. isimli şahıslar olduğu tespit edildi.

Tespit edilen 3 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin ve suç aletinin teminine yönelik ikametlerinde ve araçlarında arama yapılmış olup herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmadı.

Ayrıca Şüpheli İ. Y. isimli şahsın yapılan UYAP sorgulamasında “Göçmen Kaçakçılığı Yapmak” Suçundan yakalama kaydı olduğu tespit edildi.

Şüpheli şahıslar 28 Kasım 2019 Perşembe günü saat:14.00 sıralarında mevcutlu olarak Keşan Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirilmiş, U. B. savcılık ifadesi akabinde serbest bırakılmış, C. B. savcılık ifadesi akabinde serbest bırakılırken ikametinde tekrar arama yapılmış ve bir adet tabanca ele geçirilmiş olup C. B. isimli şahıs aynı gün tekrar gözaltına alındı.

Şüpheli İ. Y. ise çıkarıldığı mahkemece “Kurşunlama” olayından Adli Kontrol Şartıyla serbest bırakılırken, “Göçmen Kaçakçılığı Yapmak” suçundan tutuklanarak Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna sevk edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL