Spor

VURAL, EDİRNE’DE GENÇLERLE BULUŞTU

Teknik direktör Yılmaz Vural, Edirne’de sevenleriyle bir araya geldi. “İnadım İnat” kitabını imzalayan Vural, Edirnespor Başkanı Savaş Üner moderatörlüğünde kendisine sorulan soruları da cevapladı. Edirne Belediyesi ve Edirne Spor Başkanı..

VURAL, EDİRNE’DE GENÇLERLE BULUŞTU

Teknik direktör Yılmaz Vural, Edirne’de sevenleriyle bir araya geldi. “İnadım İnat” kitabını imzalayan Vural, Edirnespor Başkanı Savaş Üner
moderatörlüğünde kendisine sorulan soruları da cevapladı.

Edirne Belediyesi ve Edirne Spor Başkanı Savaş Üner tarafından başarılı teknik direktör Yılmaz Vural alışveriş merkezinde söyleşi yaptı. Gençlerin ilginç soruları Teknik direktör Yılmaz Vural’ı zaman zaman güldürerek samimi bir ortamda keyifli bir sohbet havasında söyleşi gerçekleşti.

Açılış konuşmasını yapan Edirnespor Başkanı Savaş Üner, ömrünü futbola adamış duayen  teknik direktörümüzü Edirne’mizde ağırlamanın onurunu yaşıyoruz, kendisine bizleri kırmayıp geldiği için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

50 yılı aşkın süredir Teknik Direktörlük yapan ve ‘İnadım İnat’kitabında teknik direktörlük hayatını ve futbol sevdasını anlatan  Yılmaz Vural; “Futbol, kuralla oynanan bir oyundur. Sistemler de sahada oyunculara verilen görevleri belirler. Sizin sistemi belirlemenizi oyuncu yapısı belirliyor. Dönem dönem üçlü, dörtlü sistemler çıkıyor. Ne sistemle oynarsanız oynayın galip gelmiyorsanız o kötü bir sistemdir. Hocaların kendi kişilikleri oluşturulan sistemde çok etkilidir. Ben takımlarımı oynatırken, rakibimin topu kaptırdığı yerde ilk müdahaleyi yapmasını isteyenlerdenim. Futbolda bütün maçları kaybetmezseniz küme düşersiniz. Kazanmaya yönelik bir anlayışı öne çıkarmanız lazım. Niye rakip takımlar kendi sahalarında kalabalık olmazlar diye merak ederim. Üçlü sistemi iyi oynayan birkaç takım var. Örneğin Chelsea takımı gibi. Bu sistemi uygulayarak Türkiye’de antrenör olanlar da var.  Ne sistemle oynarsanız oynayın galip gelmiyorsanız o kötü bir sistemdir. Hocaların kendi kişilikleri oluşturulan sistemde çok etkilidir. Futbolda bütün maçları kaybetmezseniz küme düşersiniz. Kazanmaya yönelik bir anlayışı öne çıkarmanız lazım” dedi.

KAYNAK

RECEP KARAGÖZ
GAZETECİ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL