Köşe Yazısı Okuma Sayısı: 40

YAĞMUR YAĞACAK!

       Hilmi DİNÇER  hdincer@kesanpostasi.com   Efendim, fıkra bu ya! İki arkadaş sohbet ederken, bir ara; biri diğerine “Yağmur yağacak!” deyince, kıyamet kopmuş… Bu sözü duyan arkadaşı : “Sen..

YAĞMUR YAĞACAK!

       Hilmi DİNÇER

 hdincer@kesanpostasi.com

 

Efendim, fıkra bu ya! İki arkadaş sohbet ederken, bir ara; biri diğerine “Yağmur yağacak!” deyince, kıyamet kopmuş… Bu sözü duyan arkadaşı : “Sen bana nasıl ördek dersin!” diye bağırmaya başlamış.

Arkadaşı şaşkın şaşkın kendisini dinledikten sonra: “Yahu ben şimdi ne dedim? Yağmur yağacak dedim! Bunun sana ördek dememle ne alâkası var?”

Karşısındaki cevap vermiş: “Yağmur yağınca ne olur? Her taraf çamur olur! Çamur olunca; çamurda neler gezer? Ördekler gezer! İşte bu yüzden ben haklıyım ve sen bana ördek demek istedin!”

Münakaşa uzar gider..

Demem o dur ki; ülkemizde yazılı ve görsel medya üzerinde sürdürülen baskıcı tutum devam ederken, halkımıza doğru dürüst ve gerçekçi haberler vermeye çalışan radyo ve televizyon haber spikerlerine bir hatırlatmada bulunmak istiyorum: Aman ha; haberleri okurken “Yağmur yağacak!” demeyin. Yoksa; birileri bunu yanlış algılayıp, sizleri yıpratabilir..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL