HESABIM
Üye Ol

Yakın bir gelecekte siz gideceksiniz, İstiklal Marşımız sonsuza kadar kalacak

Yakın bir gelecekte siz gideceksiniz, İstiklal Marşımız sonsuza kadar kalacak

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nim değeri ve kimliği olan İstiklal Marşımıza dil uzatanları TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdi. CHP’li Gaytancıoğlu şunları kaydetti; “Kurtuluş Savaşı yaparak ülkemizi düşmanlardan kovup bağımsız bir devlet kurduysak bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. “Ne kadar ömrüm kaldıysa Allah onu da Atatürk’e versin.” diyen Mehmet Akif Ersoy’un...

Haberin Tarihi: 23 Mart 2018 - Okunma Sayısı:636 defa okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nim değeri ve kimliği olan İstiklal Marşımıza dil uzatanları TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdi.

CHP’li Gaytancıoğlu şunları kaydetti;

“Kurtuluş Savaşı yaparak ülkemizi düşmanlardan kovup bağımsız bir devlet kurduysak bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. “Ne kadar ömrüm kaldıysa Allah onu da Atatürk’e versin.” diyen Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı, ulusal bağımsızlığımızı simgeleyen İstiklal Marşımız hepimizin ortak marşıdır. İstiklal Marşı çalındığında onu mırıldamayan, duygulanmayan, hatta gözleri yaşarmayan kimse yoktur.

AKP kendine göre bir Türkiye dizayn etmek istiyor. Önce Türkiye Cumhuriyeti’ni simgeleyen T.C. kısaltmasını bazı bakanlıkların, kurumların önünden kaldırdılar. “Türk’üm, doğruyum, çalışkanım.” sözlerinden korkarak andımızı yasakladılar. Ama ne yaparsanız yapın artık gidiyorsunuz, yakın bir gelecekte siz gideceksiniz, İstiklal Marşı’mız sonsuza kadar kalacak”

REKLAMLAR

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı