TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 138.018
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.520
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 7.191
Köşe Yazısı Okuma Sayısı: 1.358

Yapma bana numara

Önümde eskiden kalma içi dolu kumbara, ben kül yutmam yapma bana numara… Şimdi anılarımda sakladığım kumbarayı bulsam, onu açmak için dakikalarca uğraşsam ve sonunda başarsam. Başarımın ardından kumbara açılsa, içinden..

Önümde eskiden kalma içi dolu kumbara, ben kül yutmam yapma bana numara…
Şimdi anılarımda sakladığım kumbarayı bulsam, onu açmak için dakikalarca uğraşsam ve sonunda başarsam. Başarımın ardından kumbara açılsa, içinden bozuk paralarla birlikte eski dostluklarda saçılsa ortalığa.
Bozuk paraların içinden ayıklasam onları, ait oldukları yere koysam yeniden… bedenimin sol üst köşesine. Hani şimdi sen beni arayıp hatırımı soruyorsun ya yüzüme gülüp arkamdan da olur olmadık şeyler söylüyorsun…
Birlikte kahve içip tatlı sandığım sohbetlere inanırken, sen kahvenin kırk yıllık hatırını saymıyor, ikimize de ihanet ediyorsun… Yardıma muhtaç olduğumda ilk önce sen koşuyor, ama kuyumu da ilk önce yine sen kazıyorsun…
Sana iyi ki varsın deyip başımı omuzuna yasladığımda ise elinle yanağımı okşarken, dilinle de yalan söylüyorsun…
Ben halı saha maçında topla çalım atarken, sen bana çelme takıyor sonra da “İstemeden oldu,” diyorsun…
Ben tüm şeffaflığımla yanında olduğumda, sen iyi niyetimi kullanmaktan asla geri kalmıyorsun… Her ne kadar bal damlatsam da kelimelerimden, zehrini içine kusmaktan çekinmiyorsun…
Ben senin aldığın terfi ile övünürken, sen içinden akılalmaz bir “oh” çekiyorsun…
Başardıklarımdan çok başaramadıklarımla ilgileniyor, yalancıktan taktir kelimeleri sıralıyorsun… Benim tek bir yüzüm varken, sen iki yüzünü birden idare ediyorsun…
“Ben” yerine “Biz” demeyi öğrenemediğin için kendine yakıştırdıklarınla hayatına devam ediyor, beni kendi dünyamda sakince, huzur içinde ve mutlu yaşamaya terk ederek, farkında olmadan bana en büyük iyiliği yapıyorsun. Ben de yutmadığım külleri boş kalan kumbaraya doldurup, kendimin keyfine varıyorum.
Belki bana kızacak, belki de beni yargılayacaksınız. Ama yazdıklarımı okuyup biraz düşündüğünüzde hepimizin hayatına böyle insanların uğradığını anlayacak ve bana hak vereceksiniz.
Çünkü hayat böyle bir şey…
Bize iyiyi de kötüyü de, doğruyu da yanlışı da yaşatarak öğretir. Sonunda bir sınav yapar. Bizlerde ya ders almadan sınavdan kalıp, akılsız başımızın cezasını çekmeye devam eder ya da akıllanıp sınav tekrarına düşmeden birincilikle geçeriz.
“Yanlış kişilerden aldığımız doğru dersler,”sınavının olumlu neticesi sayesinde ise kazancımız, iç huzurumuzla birlikte kendimize olan saygımız, mutluluğumuz, ruh sağlığımız, başarımız ve korunaklı yaşantımız olur.
Külyutmaz Necmi: “Ben kül yutmam, bana kül yutturamazsınız,”🙃🙂

İLAN DETAYLARI İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL