Köşe Yazısı

YATACAK YER!

Efendim, rivayet bu ya; ülkenin birinde ekonomik sıkıntılar nedeni ile bazı üniversite öğrencileri arasında konaklamak yani yatacak yer sorunun başlamış. Ülke bir türlü bu sorun ile baş edemez hale gelmiş…

YATACAK YER!

Efendim, rivayet bu ya; ülkenin birinde ekonomik sıkıntılar nedeni ile bazı üniversite öğrencileri arasında konaklamak yani yatacak yer sorunun başlamış. Ülke bir türlü bu sorun ile baş edemez hale gelmiş.

Yatacak yer bulamayan bazı öğrenciler çareyi durumlarını hükümetten yardım istemede bularak; o ülkenin başkentine giderek, sorunlarını devlet büyüklerine anlatmada bulmuşlar ve bir gün topluca o ülkenin başkentine giderken, önlerini bir polis koridoru kesmiş ve öğrencilerin başkente girmelerini önleyerek; direnenleri ters kelepçe ile kelepçeleyerek, nezarete götürmüş.

Ancak; ilerleyen bir zaman içerisinde nezarethanelerden “En Büyük Polis Bizim Polis” sözlerinin yükselmesi üzerine: Nöbetçi komiser olaya müdahale etmek amacı ile nezarethanelerin bulunduğu bölüme indiğinde; öğrencilerin “En büyük Komiser, bizim komiser!”sözleri ile kendisini karşılayınca önce şaşırmış ve sesler azalınca nezarethanedeki çocuklara şöyle bir soru sormuş:

“Çocuklar, neden böyle bağırıyorsunuz?” İçlerinden biri: “Komiser amca bizim yatacak yerimiz yoktu! Siz bize yatak verdiniz. Sağ olun. Sizi hiç unutmayacağız!” Deyince: Komiser

-Çıkarın bunları! deyince; Çocuklardan “Hayıııır” Diye bir ses yükselmiş. Komiser afallamış! –Peki neden? Diye sorunca; çocuklar şu cevabı vermiş: “Komiser amca: Biz arkadaşlarla konuştuk. Siz bizi sabahları bırakın ve biz okullarımıza gidelim. Akşam olunca da nezarethaneye gelip yoklamaya katılalım. Sana söz veriyoruz. Yeter ki yatacak bir yerimiz olsun! He komiser amca. Olmaz mı?

Hani ülkenin birinde..Olur mu olur.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL