Eğitim

Yaz Kur’an Kursları Başladı

HABER MERKEZİ- Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl okulların tatil olması dolayısıyla yaz aylarında camilerde Yaz Kur’an Kursları açılıyor.   Keşan Müftüsü Mehmet Yiğit‘ten aldığımız bilgiye göre bu yıl yaz..

Yaz Kur’an Kursları Başladı

HABER MERKEZİ- Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl okulların tatil olması dolayısıyla yaz aylarında camilerde Yaz Kur’an Kursları açılıyor.

 

Keşan Müftüsü Mehmet Yiğit‘ten aldığımız bilgiye göre bu yıl yaz Kur’an Kursları 03 Temmuz Pazartesi günü başladı ve 11 Ağustos Cuma günü sona erecek.

Müftü Yiğit yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:  ” Diyanet İşleri Başkanlığılımız her yıl olduğu gibi bu yılda yaz Kur’an Kurslarında okunacak kitapları Müftülüklere gönderdi.Bizlerde etkinlik kitabını ve Alfabe’yi yavrularımıza ücretsiz olarak dağıtıyoruz.Altı haftalık bu süre içersinde çocuklarımıza Kur’an-ı Kerim okunması,Temel Dini Bilgiler ve Peygamber efendimizin hayatı öğretiliyor. Ayrıca namaz kılma, namaz esnasında okunacak sure ve dualar öğretiliyor.

Çocuklarımız tertemiz bir fıtrat ile dünyaya gözlerini açarlar,onların özünde doğruluk,ruhunda iyilik vardır.Çocuklar anne babalarını takip eder.Bu yüzden,yavrularımızın saf ve temiz fıtratlarını korumaları için bize düşen sorumluluklar vardır.Milli ve manevi değerlerimizin ışığında yetişmeleri için hepimize düşen görevler vardır. Bizler de din Görevlileri olarak bize emanet edilen yavrularımızı en güzel bir şekilde yetiştirmek için üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz.Tüm Camilerimizde ve Kur’an Kurslarımızda eğitim ve öğretim faaliyetlerimiz devam ediyor.“Dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL