YAZARIMIZ  8 MARTTA SATRANÇ TURNUVASINA KATILDI

kesanpostasi

Tekirdağ Final Okullarında, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde  satranç turnuvası düzenlendi. Yirmi oyuncunun katılımıyla başlayan turnuva, Kampüs Müdürü İsmail Kurt’un teşekkür konuşmasının ardından ilk hamleyi yapmasıyla başladı.

Dereceye giren sporcular sırasıyla; 1.Gülçin Lengeranlı (5 puan),2.Alize Yavaş (4 puan), 3.Begüm Gürkan  (4 puan)Kampüs Müdürü İsmail Kurt tarafından plaket ile ödüllendirildi.

Ödül takdimi sırasında Kurt, tüm sporculara bu özel günde katılımlarından dolayı teşekkür ederken Özkan Papatya‘ya organizasyon ve hakemliğinden dolayı ayrıca teşekkür etti.

Kurt, ayrıca Turnuva’ya destek veren Final Okulları Beden Eğitimi Öğretmeni Barış Varlı ile Tekirdağ Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Ali Sıvacı’ya teşekkür belgelerini takdim etti.

Turnuvaya konuk olarak davet edilen aynı zamanda satranç yarışmasına kızı Esma Gökçe ile katılan sitemizin Tekirdağ Temsilcisi ve yazarlarımızdan Selma Karaca Gökçe dereceye giren sporcuları kutlayarak ‘Anneler de Yakar’ adlı öykü kitabını hediye etti.

Gökçe turnuva hakkında:“Bu anlamlı günde,bir araya gelerek zamanımızı; aklımızı ve beynimizi çalıştırarak en güzeli yeni dostlar kazanarak geçirdik. Kızımın yanımda olması ve Özkan Papatya tarafından‘Onur Konuğu’ olarak takdim edilmek gurur vericiydi.Farklı yaş gruplarının yarışmaya katılımı satranç sporunun geleceği açısından beni çok mutlu etti. Satranç bir beyin bir sporudur veher türlü spor için biliniyor ki; hayatımıza aldığımız andan itibaren yaşam kalitemiz artarken bedenimize ve geleceğimize pozitif dönüşlerle fayda gösterir.Satrancı tüm kadınlara öneriyorum özellikle anneler çocuklarını satranç sporuna teşvik ederken önce kendileri örnek olsunlar.”Açıklamasını yaptı. Gökçeson olarak “Organizasyonda emeği geçen herkesi kutluyorum, bugün burada akıl teri dökentüm katılımcıları tebrik ederim, bir daha ki organizasyonda çoğalarak bir araya gelelim.”  dedi.

 

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Eğitimi Düzenlenecek

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile Keşan ve […]