Bölgeden

Yazarlar Edirne’ye Hayran Kaldı…

Yazarlar Edirne’ye Hayran Kaldı…

Trakya Kalkınma Ajansı’nın “Trakya Turizm Platformu Projesi” kapsamında Edirne’ye gelen ünlü yazarlar Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti.

img_0693 img_0610Trakya Kalkınma Ajansı’yla birlikte Edirne, Kırklareli, Tekirdağ illerinin Valilikleri, Belediyesi ve üniversitelerinin işbirliğiyle, Trakya Bölgesi’nin farklı hedef kitlelerce bilinirliğinin artırılarak, Trakya’nın turizm potansiyelinin yükseltilmesi amacıyla hazırlanan “Trakya Turizm Platformu Projesi” kapsamında, ünlü yazarlar Trakya’yı geziyor.

BELEDİYE BAŞKANI GÜRKAN’I ZİYARET ETTİLER

img_0581 img_0505“Trakya Turizm Platformu Projesi” kapsamında, Edirne’ye gelen Hürriyet Gazetesi yazarlarından Gila Benmayor, Aylin Öney Tan, Sabah Gazetesi yazarı Nur Çintay ve Skyroad Dergisi yazarı Ömer Sercan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ettiler. Başkan Gürkan, yazarları Tarihi Belediye Binası’nı ve Atatürk Odası’nı gezdirerek, binanın tarihçesi hakkında bilgi verdi.

img_0400 img_0284Yazarların ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ve Trakya Kalkınma Ajansı’nın tarafından hazırlanan “Trakya Turizm Platformu Projesi”ne Edirne Belediye Başkanlığı olarak destek verdiklerinin altını çizen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,  “Edirne geçmişinden bugüne geçmişini koruyabilen ender kentlerden birisidir. Her adımda tarih kokan bir kentin hem yurt içi hem yurtdışında hak ettiği değeri görmesi en önemli hedefimizdir” dedi.

YEMEĞİN KONUSU EDİRNE İDİ

Edirne Valisi Günay Özdemir ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile birlikte akşam yemeğinde bir araya gelen Hürriyet Gazetesi yazarlarından Gila Benmayor, Aylin Öney Tan, Sabah Gazetesi yazarı Nur Çintay ve Skyroad Dergisi yazarı Ömer Sercan, Edirne’nin hem konum itibariyle hem de turizm açısından çok önemli bir yerde olduğunu vurguladılar.

Akşam yemeğinde, Özdemir ve Gürkan, konuklarına Edirne hakkında detaylı bilgiler vererek, Valilik ve Belediye’nin turizm açısından gerçekleştirdiği projeleri aktardılar. Yazarlar, Edirne’nin şaşırtıcı bir şekilde geçmiş tarihini kaybetmeden 21.yüzyıla ayak uydurabilmiş ender kentlerden birisi olduğu yönünde değerlendirme yaptılar.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, akşam yemeğinde Edirne’ye özgü yemekleri tanıtarak, Balkan lezzetlerinden İsli Et’i elleriyle keserek, yazarlara ikram etti. Yemek sonrasında, Vali Özdemir, Başkan Gürkan ve Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, yazarlarla birlikte Meriç Köprüsü’nde yürüyüş yaptı ve Protokol Evi’nde çay içerek, Edirne’yi konuştular.

KAHVALTIDA, GEGEOĞLU EŞLİK ETTİ

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Gila Benmayor, Aylin Öney Tan, Sabah Gazetesi yazarı Nur Çintay ve Skyroad Dergisi yazarı Ömer Sercan’a kahvaltıda eşlik eden Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, Edirne Belediyesi olarak Edirne’nin turizm potansiyelini artırmak amacıyla geçtiğimiz yıl tur şirketlerini Edirne’ye davet ettiklerini belirterek, “Edirne’nin turizm kenti olma yolunda son iki yılda kayda değer bir yol aldık. Bugün de değerli yazarlarımızla bir araya geldik. Kendilerine Edirne’mize vakit ayırdıkları için teşekkür ediyoruz” dedi.

EDİRNE’Yİ GEZDİLER

Gila Benmayor, Aylin Öney Tan, Nur Çintay ve Ömer Sercan, “Trakya Turizm Platformu Projesi” kapsamında belirlenen Edirne’deki turizm rotalarını tek tek gezerek, Edirne’den ayrıldılar.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL