TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.636
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.643
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 215
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 31.467
Eğitim

YAZLA, İDARECİ ATAMALARI VE GÖREVLENDİRMELERİ DEĞERLENDİRDİ

Eğitim-İş Keşan Temsilcilik Başkanı Erol Yazla, okullara yapılan idareci atama ve görevlendirmeleri değerlendirerek Keşan’da da yandaş yönetici görevlendirme ve birilerine yaranma arzusunun etkili olduğunu dile getiren bir yazılı açıklama yaptı…

YAZLA, İDARECİ ATAMALARI VE GÖREVLENDİRMELERİ DEĞERLENDİRDİ

Eğitim-İş Keşan Temsilcilik Başkanı Erol Yazla, okullara yapılan idareci atama ve görevlendirmeleri değerlendirerek Keşan’da da yandaş yönetici görevlendirme ve birilerine yaranma arzusunun etkili olduğunu dile getiren bir yazılı açıklama yaptı.

Yazla‘nın konuyla ilgili açıklaması şöyle;

Milli Eğitim Bakanlığı iktidar partisinin sevk ve idaresinde yıllardır yandaşlar için kayırmacı bir sistem oluşturmakta ve sürekli düzenleme yapmaktadır. İlçemizde de eğitim kurumlarına yandaş yönetici görevlendirme hevesi, birilerine yaranma arzusunun etkileri görülmektedir. Öyle ki kendi çıkardıkları yönetmelikleri bile görmezden gelerek puan üstünlüğü hiçe sayılmakta ben yaptım oldu mantığı ile yönetici atama ve görevlendirmeleri tüm hızıyla devam etmektedir.

Eğitim kurumlarına yapılan idareci görevlendirmeleri idarecinin sendikal duruşuna, siyasi referanslara, hayat görüşüne göre yapılmakta yada görev verilmemektedir. Hatta verilen görevler iptal edilmektedir. Ülke gerçeğinde olduğu gibi Keşan’da da liyakat değil sadakat ve biat aranmaktadır.

Gerek ülke genelinde gerekse yerelde siyasi iktidar tarafından desteklenip beslenen ve hormonlu bir şekilde büyümesini tamamlayan yandaş sendika tüm bunlara çanak tutmakta hatta kendini atama erkinin yerine koyarak ulufe dağıtmaya yeltenmektedir.

Toplu sözleşmede kamu emekçilerini masada yüzüstü bırakan, tek dertlerinin üye sayılarını ve böylece gelirlerini arttırmak, üst düzey yöneticilerinin  maaşlarına maaş, altlarına lüks makam arabaları almak olduğu bu yılda ispatlanmıştır.

Buna sessiz kalmayan eğitim çalışanları bu yandaş sendikaya desteklerini çekerek gereken cevabı vermeye başlamış ve üyelikten çekilmeler tüm hızıyla devam etmektedir.

Fakir Baykurt’ un dediği gibi, ‘öğretmen yalvarmaz, öğretmen boyun eğmez,  öğretmen el açmaz. Öğretmen ders verir! ” 

Çağdaş, laik, bilimsel, kamusal ve parasız ve karma eğitimi savunan bizler, gerek ülke genelinde gerek yerelde hiçbir haksızlığa ve hukuksuzluğa sessiz kalmadık ve kalmayacağız.

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL