TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 320.078
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 63.082
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 289
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 56.510
Eğitim Sağlık Haberleri Okuma Sayısı: 329

Yazla; “Öğretmenler aşılanmayı bekliyor”

EĞİTİM ÇALIŞANLARI AŞILAMA TAKVİMİNE UYULMASINI VE SÜRECİN TAMAMLANMASINI BEKLİYOR   Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ un “Öğretmenler şubat sonunda aşılanacak.” açıklamasının üzerinden neredeyse 3 ay geçti.  Eğitim öğretim kurumlarımızdaki ücretli..

Yazla; “Öğretmenler aşılanmayı bekliyor”

EĞİTİM ÇALIŞANLARI AŞILAMA TAKVİMİNE UYULMASINI VE SÜRECİN TAMAMLANMASINI BEKLİYOR

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ un “Öğretmenler şubat sonunda aşılanacak.” açıklamasının üzerinden neredeyse 3 ay geçti.  Eğitim öğretim kurumlarımızdaki ücretli öğretmen ve halk eğitim merkezlerinde çalışan öğretmenlerin ve tüm eğitim çalışanlarının da  aşı listesine alınması gerektiğini defalarca belirtmemize rağmen geldiğimiz noktada bazı köy okullarındaki öğretmenlerimiz haricinde yaygın aşılama sürecine henüz başlanmamıştır.

Korona virüs aşılama sürecinde yeni bir gruba geçildi. Üzülerek gördük ki bu süreçte de eğitim çalışanları yok.

Sendikamız tarafından il genelinde yapılan anket bulunduğumuz durumu açıkça ortaya koymaktadır. Aşılanan yada aşı tarihi alan öğretmenlerimizin oranı özel öncelikli durumları olanlar da dahil edildiğinde ancak %12 civarındadır.

Yüz yüze eğitim takvimi, sınav takvimi, telafi sınav takvimi, telafi sınavına giremeyenler için mazeret sınav takvimi, ortaöğretim kurumlarında sorumluluk sınav takvimi, sorumluluk sınavına giremeyenler için telafi sınav takvimi, yüz yüze eğitimlerle çakışan sınavlar, uzaktan eğitimle çakışan sınavlar, bunların telafi eğitimleri. Öğrenciler de öğretmenler de bu koşuşturmada yoruldular.

Karantinaya  giren okullar, eğitim kurumları, köyler,  yurtlar, sınıf düzeyinde uygulanan karantinalar, öğretmen karantinaları, öğrenci karantinaları, eğitim çalışanı karantinaları…. Bırakın artık yapmış gibi, açmış gibi, tüm önlemler alınmış gibi yapmayı. Aşılayın tüm eğitim çalışanlarını, tüm önlemleri yerine getirin ve öğrenci ile öğretmenini güvenilir koşullarda buluşturun artık.

    Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘İcra eden, tatbik eden, karar verenden daima daha kuvvetlidir.’

     Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki  bizler Andımız ile yetişmiş öğretmenleriz. Okullarımızda söylenmesi yürürlükten kaldırılmış olsa bile Andımız ile yetiştirecek öğretmenleriz.

  Bizler eğitim öğretimde yaşanan kayıpları en kısa sürede telafi edecek güce, yeterliliğe ve bilince sahibiz. Yeter ki bizlere bu fırsatı verin.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL