Yedi Bin Diş Hekimi İstabul’da buluşacak…

kesanpostasi


Özgür Güvenç
İstanbul(Anayurt)- 
Dünya üzerinde 1 milyon dişhekimini temsil eden Dünya Dişhekimleri Birliği FDI’ın 101. Dünya Dişhekimliği Kongresi 28-31 Ağustos günlerinde  İstanbul’da yapılacak.101’inci  Dünya Dişhekimliği Kongresi’ne 113 ülkeden 7 bin civarında diş hekiminin katılması tıp dünyasının yanıs sıra  turizmcileri de ilgilendiriyor.
 dis hekimligi  kongresi   150

Kongre’nin yapılması özellikle Gezi Parkı olayları nedeniyle Haziran ayındaki beklentilerini  bulamayan İstanbul otelleri açısından da önem taşıyor.  Kongreyi izlemek  ve katılmak için gelecek diş hekimleri ve buna bağlı sektörlerin İstanbul’da  buluşması turizmcilerin  yüzünü güldürecek.

İstanbul Harbiye’de bulunan İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak olan kongrenin  ev sahibi olan Türk Dişhekimleri Birliği, çalışmalarının sürdüğünü bildiriyor. Kongre kapsamında 71 konferans, 7 panel, 54 sözlü bildiri oturumu, 29 kurs ve 16 uzmanla buluşma toplantısı dadüzenlenecek.
Kongre çerçevesinde ayrıca, FDI Parlamentosu’nda üye olan ülkelerin ve uluslararası derneklerin yaklaşık 350 temsilcisi bir araya gelerek diş hekimliği meslek politikalarını tartışacaklar.

Kongre sırasında  yapılacak Diş Hekimliği Fuarı Expodental 2013’e ise 300 yabancı firma katılacak; dişhekimliği endüstrisindeki yeni teknolojiler de yaklaşık 6 bin 500 metrekarelik alanda sergilenecek.

 

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Makedon Bakan'dan Vali Duruer'e ziyaret...

Makedonya Devlet Bakanı Nejdet Mustafa ve beraberindeki heyet, […]