Güncel Manşet Okuma Sayısı: 21

“Yediemin Otoparkında, 450 araç ve 2 bine yakın motosiklet bulunuyor”

Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mahmut Demirkan yaptığı açıklamada; Yediemin Otoparkında bulunan araç ve motosiklet sayısının arttığını belirterek, “Otoparkta, 450 araç ve 2 bine yakın motosiklet bulunuyor.” dedi. “Otoparkta, 450 araç ve..

“Yediemin Otoparkında, 450 araç ve 2 bine yakın motosiklet bulunuyor”

Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mahmut Demirkan yaptığı açıklamada; Yediemin Otoparkında bulunan araç ve motosiklet sayısının arttığını belirterek, “Otoparkta, 450 araç ve 2 bine yakın motosiklet bulunuyor.” dedi.

“Otoparkta, 450 araç ve

2 bine yakın motosiklet bulunuyor”

Yediemin Otoparkına çekilen araç ve motosiklet yoğunluğu hakkında bilgilendirmede bulunan Demirkan“2019 yılında yakalamadan dolayı otoparkımıza gelen araçlar, en fazla 10 gün bekliyor. Daha sonra bazı banka şirketleri, İstanbul’daki kendi otoparklarına bu araçları alıyorlar. Otoparkımızda 2019 yılı içerisinde toplam 450 araç ve 2 bine yakın motosikletimiz bulunuyor. 2019 yılında, 2017 ve 2018 yıllarındaki yoğunluk yaşanmadı. Piyasada motosiklette çok fazla kalmadı ve 2019 yılı içerisinde yaklaşık 100 tane gelmiştir.” dedi.

“Haciz yapıldıktan sonra,

2-3 ay içerisinde satışlara çıkıyor”

“Bu araçların ya da motosikletlerin sahipleri gelip alım yapmıyorlar mı?” şeklindeki soruya cevap veren Mahmut Demirkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bazı araçlara fiili haciz yapıldıktan sonra, 2-3 ay içerisinde satışlara çıkıyor. Son zamanlarda satışları yapılan araçlarda var. Ekonomik şartların kötü olmasından ötürü yakalama araç sayısında fazlalık olduğunu görmekteyiz. Hepimiz ticaret yapıyoruz ve her şey istediğimiz gibi ilerlemiyor. Hayatımız borçla geçiyor. Ticaret yapan herkes borçla işlerini döndürmeye çalışıyor. Halkın yüzde 70’inde de durum böyledir. Ödemelerde gecikme yaşandığında, hiç kimse beklemiyor ve araçları yakalatma kararı alınıyor. İcra dairesinden araç satışları yapılıyor.”

“Araçlarımız ekonomiye kazandırılmalı”

“Yediemin Otoparkında herhangi bir genişletme çalışması söz konusu olabilir mi?” şeklindeki soruya cevap veren Demirkan, sözlerini şöyle tamamladı: “Otoparkımız yaklaşık 7 dönümdür. Araç sayısı fazla olmasından ötürü bazen kurtarıcının bile dönmeye yeri kalmıyor. Yer anlamında, genişletme yapılıp-yapılamayacağı konusunda bir takım araştırmalarımız var. Ama bunlar maliyete dayandığı için çok fazla yerimizden kıpırdayamıyoruz. Buradaki araçlarımızın ekonomiye kazandırılmasını istiyoruz.”

(Haber: Deniz ÇİL-Gündem Saros)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL