Manşet Spor

Yelken’de değişim rüzgarı…

Yelken’de değişim rüzgarı…

 

Yelkenin kısa vadeli günlük hedefleri yerine, zamanında ve başarıya odaklı büyük hedeflerini gerçekleştirmek için Türkiye Yelkenciliğinin yönetimine talip olduğumuzu önceki bültenimiz ile belirttik.

Yelkende Değişim Rüzgarı gurubu  olarak Türkiye’ deki tüm kulüplere ziyaret ederek  çalışmalarımız ve programlarımızı anlatmak konusunda ziyaretlerimiz tüm hızı ile devam etmektedir.

Bu bağlamda önümüzdeki aylarda yapılacak seçimler öncesinde Türkiye’deki yelken kulüpleri yöneticileri ile buluşarak programlarımızı oluşturuyoruz.

Bodrum yelkencilikte yurdumuzun en önemli merkezlerinden biri, ancak bugüne kadar öneminin hakkını tam anlamıyla alamamış olduğunun bilincindeyiz. Bizim programımız içinde önemini kazanacak.

Programlarımız arasında yer alan Türkiye’nin 5 bölgesinde oluşturulacak lojistik üsler ile ilgili çalışmalarımıza da başlamış bulunmaktayız.

Bu nedenle Bodrum ziyaretimizde bu günü federasyonumuzun güneyde bir kamp tesisi kurmak için araştırmalarıyla geçirdik. Araştırmalarımızda yelkenciliğimize yeni bir anlayış ve hız kazandıracak çok güzel tesis veya lojistik merkez olabilecek koylar ve noktalar tespit ettik.

Bu noktalardan birini tüm kulüplerimizin faydalanabileceği TYF’nun dört mevsim eğitim, kamp ve yarış alanı olarak hazırlamak düşüncesindeyiz.

Tüm bu projeleri bölgesel ve yurdumuz genelinde bölgenin yelken yöneticileri ile tartışarak başarı programımız için fikir alış verişinde bulunduk.

Toplantımıza katılarak bizlere destek veren değerli kulüp  yöneticisi arkadaşlarımız, Bodrum Açık Deniz Yarış kulübü ve Milta Marina Gen. Müdürü Sn. Ömer Karacalar, Geçmiş dönem Federasyon Başkanımız Sn. Alpay Cin, İzmit Yelken Kulübünden Sn. Atila Turunç, Kalamış Yelken Kulübü Başkanı  Sn. Esin Şahin Bozkır, Yalıkavak Palmarina Gen.Müdürü Sn. Levent Baktır, Bodrum Spor Kulübü Başkanı Sn.Rıza Karakaya, Gen.Sekreteri Hüseyin Gözütok Era Yelken Kulübü başkanı Sn. Erman Aras, Yalıkavak Belediye Yelken Spor Kulübü Yöneticisi Sn. Osman Gökmen, Bitez Belediyesi YelkenKulübü Yön.Kur.Üyesi Sn. Erkan Yıldırım, Turgutreis Yelken Kulübü Başkanı Sn. Enver Çoban, Yönetim Kurulu üyesiSefa Bencikli,Gümüşlük  Mindos Yelken Kulübü Başkanı Sn. Durmuş Özdemir’e fikirleri ile katılımları ve grubumuzu desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz.

Bodrum kulüplerinin hizmet yarışımızda tek vücut olarak yanımızda olması ve bunu açık yüreklilikle deklere etmeleri bizlere güç vermektedir. Bu güçle Yelken Sporunu birlikte çok farklı yerlere getireceğiz.

 

Serhat Belli                                     Naci Kuriş                     Serdar Kısadere

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL