YENİ KURBAN SATIŞ VE KESİM YERİ HAZIRLANIYOR

kesanpostasi

Gelibolu Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Kavaklıtepe yolu üzerinde bulunan Atıksu Arıtma Tesisi yanındaki 4 dönümlük alanda kurban satış yeri ve küçükbaş hayvanlar için kesim merkezi hazırlıyor.

YENİ_KRBN_STSYERİ_004 YENİ_KRBN_STSYERİ_005 YENİ_KRBN_STSYERİ_006 YENİ_KRBN_STSYERİ_007

Gelibolu Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde yeni kurban satış yeri ve küçükbaş hayvanlar için kesim yeri hazırlıyor. Belediye Başkanı Özacar’ın talimatı ile Kavaklıtepe yolu üzerinde bulunan Atıksu Arıtma Tesisi yanında Destek Hizmet Müdürlüğü ekiplerince hazırlanan alanda Fen İşleri Müdürlüğü ve Su Kanalizasyon Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor.

YENİ_KRBN_STSYERİ_003  YENİ_KRBN_STSYERİ_001

Satıcı ve alıcıların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan alanda,  temizlik yapılıp grayder ve diğer iş makineleri ile zemin uygun hale getirildikten sonra, satış ve kesim yerleri oluşturulmaya başlandı.

YENİ_KRBN_STSYERİ_002

Yeni alanı ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mustafa Özacar,

Kurban Bayramlarında altı yıldır bu yana bu hizmeti veren eski mezbahadaki faaliyetlerin bu yıldan itibaren yeni alanda sürdürüleceğini belirterek, “Kurbanlığını seçmeye ve kesim işlemi yaptıracak vatandaşların hijyenik bir şekilde faydalanabileceği yeni alanda tuvalet, çay ocağı, gölgelik gibi imkanlar da sunulacaktır” dedi.

Başkan Özacar, vatandaşların sorunsuz bir şekilde olumsuzluk yaşamadan kurbanlarını almaları ve küçükbaş hayvanları kestirebilmeleri hazırlıkların sürdüğünü, büyükbaş hayvanların kesiminin de geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Kaynarca mevkiinde bulunan mezbahada sıraya girmek suretiyle dini ve sağlık kurallarına uygun olarak yapılacağını kaydetti.

 

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

UZUNKÖPRÜ ŞEHİTLERİNE SAHİP ÇIKTI

Dağlıca’da düzenlenen terör saldırısı, ilçemiz Uzunköprü’de CHP (Cumhuriyet […]