Yeni Mahalle’de CHP Coşkusu

Yeni Mahalle’de CHP Coşkusu

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri nedeniyle düzenlenen CHP Keşan İlçe Örgütü’nün mahalle yürüyüşleri 19 Haziran 2018 Salı günü akşamı Yeni Mahalle ile devam etti. Saat 21.00’de başlayan yürüyüşe; CHP Keşan İlçe Başkanı Salim Yatıkçı, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, CHP Keşan İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Keşan Belediye Başkan Yardımcıları...

Haberin Tarihi: 20 Haziran 2018 - Okunma Sayısı:1481 defa okundu.

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri nedeniyle düzenlenen CHP Keşan İlçe Örgütü’nün mahalle yürüyüşleri 19 Haziran 2018 Salı günü akşamı Yeni Mahalle ile devam etti.

Saat 21.00’de başlayan yürüyüşe; CHP Keşan İlçe Başkanı Salim Yatıkçı, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, CHP Keşan İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Salim Şevik, Cengizhan Aktan, belediye ve İl Genel Meclisi üyeleri, 25. Dönem CHP Edirne Milletvekili Aday adayı Mustafa Bezbaş, 27. Dönem CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı Nilüfer Erk Oğuz ve partililer katıldı.

Şehitlik Parkı arkasında Ali Paşa Pasajı’ndaki seçim bürosundan başlayan yürüyüş, partililerin ellerindeki Türk Bayrakları ile Hastane Caddesi’nden istikametle Yeni Mahalle’ye kadar coşku ile devam etti.

Yeni Mahalle’ye girişte kortej Yeni Mahalle Muhtarı Şenay Bayır tarafından karşılandı.

Burada ilk olarak konuşan Yatıkçı, 24 Haziran 2018 seçimlerinin önemine vurgu yaparak mahalle halkından Cumhurbaşkanı Muharrem İnce ve Edirne Milletvekillerine destek istedi.

Yatıkçı’nın ardından söz alan Özcan da  de şunları söyledi: “24 Haziran’daki seçimler Türkiye için çok önemli bir dönemeç. Kimin milletvekili seçilip seçilmeyeceği çok önemli değil. Bu seçimde ya tek adam seçip Türkiye’nin her şeyini ona teslim edeceğiz, sabah akşam canı sıkıldıkça bir kararname çıkararak biri tarafından yönetilmeyi kabul edeceğiz. Bu sistem sadece Afrika’da var olan bir başkanlık sistemi, çağdaş ileri demokrasilerdeki bir yönetim sistemi değil. Bizim tekrardan parlamenter sisteme geçiş yapmamız lazım. 24 Haziran da ya tek adamlık ya da parlamenter sistemi onaylayacağız. Birçok kurum tek adamın emrine geçti. Hakimler savcılar iktidarın her dediğini yapar hale geldiler. Dolayısıyla adalet bitmiş, İktidara göre adalet olmaz. Böyle olursa huzur olmaz, huzur olmayan yer de de üretim olmaz, gelişim olmaz. O yüzden Pazar günü bunları değerlendirmek için sizlere iyi bir fırsat. Padişahlara dahi verilmemiş yetkilerle donatılmış bir cumhurbaşkanı mı yoksa parlamenter ve adaletin bağımsız olduğu ve tarafsız bir cumhurbaşkanı mı bunu 24 Haziran Pazar günü siz belirleyeceksiniz. Bugünkü siyasi iktidar insanları maalesef benden ve benden olmayanlar diye ikiye ayırdı. 24 Haziran Pazar günü ilçemize ve ülkemize hayırlı olsun. CHP olarak sandıklara yeteri kadar sahip çıkacağız. Bu konuda kimsenin tereddüdü olmasın. 350 bin gönüllü ve 50 bin avukat seçim günü hazırdır.”


Yürüyüş buradan kahvelerin gezilerek vatandaşlarla selamlaşmanın ardından seçim bürosuna gidilmesi ile son buldu.

CHP’nin 20 Haziran 2018 Çarşamba akşamki yürüyüşü İspat Cami Mahallesi ve 21 Haziran 2018 Perşembe günü akşamki yürüyüşü de Mustafa Kemal Paşa ve Yenimescit Mahallesi, 22 Haziran 2018 Cuma Cumhuriyet Mahallesi ve Yukarı Zaferiye (Kayalı) Mahallesi olacak. Yürüyüşler saat 21.00’de seçim bürosundan başlayacak. Yürüyüşlere tüm partililer davet edildi.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı