TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 351.152
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.663
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 232
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.824
Köşe Yazısı

YENİ ÖĞRETİM YILINA GİRERKEN

  Değerli öğrenciler, Değerli anne ve babalar, Değerli öğretmen arkadaşlarım, ” BAŞARI ÜNİVERSİTESİ” ne dikey geçiş yapmak için yol arayanlar, Sınavlara iyi çalışıyorum, bütün konuları biliyorum; ama sürem yetmiyor, o..

YENİ ÖĞRETİM YILINA GİRERKEN

 

Değerli öğrenciler,

Değerli anne ve babalar,

Değerli öğretmen arkadaşlarım,

BAŞARI ÜNİVERSİTESİ” ne dikey geçiş yapmak için yol arayanlar,

Sınavlara iyi çalışıyorum, bütün konuları biliyorum; ama sürem yetmiyor, o zaman da konuları iyi bilmenin bir anlamı kalmıyor diyenler,

Elimden tutan olsa neler başarırdım diyenler,

Kısaca bu köşeden hepinizin derdine derman olmak için buradayım.

Bir şeyi başarmanın ne kadar zor olduğunu bilenlerdenim. Siz de hayat sınavının içinde kendinize bir yol arıyorsunuz. Bir bilinmeyen var önünüzde. Yaptıklarınız basit görünse de sizin için zor. Bu zorluğu biliyorum, hem de çok iyi biliyorum. Biliyorum ve bu yüzden buradayım. Elinizden tutmak, sizlere yol göstermek istiyorum.

İlkokuldayken benim elimden tutan, zor günlerimde bana yol gösteren bir babaannem vardı.

Rahmetli, ablamla ben ders çalışırken yanımızdan hiç ayrılmazdı. Konuları çalışırken bizi dinler, sonra da anlattırırdı.  Çarpım tablosunu sorardı sık sık, ardından toplama, çıkarma… Problemlerin çözümünü de dinlerdi bizden.

Yatma zamanı gelince yatağın içinde dua ederdik : “ Aldım aklıma, koydum koynuma; öğretmen sorunca gelsin aklıma.” der, koynumuza tü tü tü diye tükürür, sonra da iyi bir iş yapmanın rahatlığıyla mışıl mışıl uyurduk. Koynumuza koyarak uyuduğumuzdan mıdır bilmem, öğretmenim sorunca hemen aklıma gelirdi ezberlediklerim.

Geriye dönüp düşündüğümde babaannemin iyi bir kişisel gelişimci, NLP uzmanı, eğitim koçu olduğunu görüyorum. Ve bugünlere gelmemdeki payını düşündükçe onu daha çok özlüyorum.

Ben dezorlukları aşarken yorgun bedeninizi rahatlatmak, sabrı öğretmek için burada olacağım.

“ Hayalleri olanlar uyumazlar.” Siz de uyumayın diye buradan bu köşeden sizlere sesleneceğim.

Eğitimcileri değerli kılan, çocuklarımızı emanet edecek kadar onlara güvenmemizdir. Bir eğitimci olarak bana da güveneceğinizi biliyorum; birlikte başarı şehrine ulaşacağımızı da…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL