HESABIM
Üye Ol

Yeni Sistemle Kurbanlık Kesimi Hızlandı

Yeni Sistemle Kurbanlık Kesimi Hızlandı

Kurban Bayramı’nda, kurbanları kestirecekler sabahın ilk saatlerinde Keşan Ticaret Borsası Mezbaha İşletmeciliği’ne geldi.   Buraya kurbanlıklarını getirenler kesim işlemleri bittikten sonra, evlerine etleriyle döndü. Konu ile ilgili açıklama yapan Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, bu yıl yeni bir uygulamanın başladığını söyleyerek şunları kaydetti: “Bu yıl daha önceki uygulamalarımızdan farklı olarak bu yıl...

Haberin Tarihi: 12 Ağustos 2019 - Okunma Sayısı:720 defa okundu.

Kurban Bayramı’nda, kurbanları kestirecekler sabahın ilk saatlerinde Keşan Ticaret Borsası Mezbaha İşletmeciliği’ne geldi.

 

Buraya kurbanlıklarını getirenler kesim işlemleri bittikten sonra, evlerine etleriyle döndü. Konu ile ilgili açıklama yapan Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, bu yıl yeni bir uygulamanın başladığını söyleyerek şunları kaydetti: “Bu yıl daha önceki uygulamalarımızdan farklı olarak bu yıl ilk yetmiş kesim sırası Ticaret Borsası üyelerine verildi. Daha hızlı kesimin yapılması için bu kararı aldık”

Kesimler ile bilgi veren Mezbaha İşletmesi Sorumlu Veteriner Hekimi Hüseyin Kadri Gültekin kesimlerin steril bir şekilde gerçekleştiğini belirterek “Kesimin her aşamasında veteriner arkadaşlarımızın muayene ve denetimleri ile sağlıklı bir şekilde vatandaşa teslim ediliyor” dedi.

 

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı